Неділя, 3 Березня, 2024
Бiльше

  Українці найбільше довіряють армії, волонтерам і Церкві, – соцопитування КМІСу

  Найбільшою довірою в українському суспільстві продовжують користуватися армія, волонтери, звичайні люди у своєму населеному пункті і Церква. При цьому, порівняно з груднем 2020 року, простежується зростання довіри до Збройних сил України.

  Як передає Укрінформ, про це свідчать результати всеукраїнського опитування громадської думки “Омнібус”, яке упродовж 3-11 грудня 2021 року провів Київський міжнародний інститут соціології (КМІС).

  “Армії довіряють загалом 72% українців, а баланс довіри-недовіри становить +60%. Порівняно з груднем 2020 року частка тих, хто довіряє, зросла на 6 процентних пункти, а баланс довіри-недовіри – на 8 процентних пунктів. При цьому простежуються помітні регіональні відмінності – із заходу на схід знижується частка тих, хто довіряє армії, але разом з цим у всіх регіонах більшість респондентів довіряють ЗСУ (від 81% на заході до 52% на сході) при виразному позитивному балансу довіри-недовіри (від +75% на заході до +28% на сході). Також порівняно з груднем 2020 року у всіх регіонах простежується тенденція до зростання довіри до армії”, – йдеться у повідомленні.

  Також більшість респондентів довіряють волонтерам (68%, баланс – +57%) і звичайним людям у своєму населеному пункті (63%, баланс – +51%), а церкві довіряють 51% при балансі +27%. У випадку волонтерів і Церкви показники не змінилися порівняно з 2020 роком (зміни в межах похибки), а у випадку звичайних людей простежується зниження на 4 процентних пункти і частки тих, хто їм довіряє, і балансу. У регіональному вимірі довіра звичайним людям приблизно однакова в різних регіонах. У випадку волонтерів є тенденція до зниження довіри із заходу на схід (з 75% до 60%). Щодо Церкви, то на тлі інших регіонів виділяється захід, де 67% довіряють Церкві проти 41-47% в інших регіонах.

  Найсвіжіше

  Популярне