Субота, 1 Жовтня, 2022
Бiльше

  Патріарх Александрійський поінформував архієпископа Синайського про вторгнення РПЦ в Африку

  Патріарх Александрійський і всієї Африки Феодор мав 20 січня годинну зустріч у Патріаршому вікаріаті Каїра з архієпископом Синайським Даміаном.

  Про це повідомляє orthodoxtimes.com.

  Патріарх Феодор поінформував архієпископа Синайського про проблему, що виникла останніми тижнями у зв’язку із заснуванням «екзархату Російського Патріархату в Африці» – факт, який Патріархат засудив минулого тижня на Синоді як “вторгнення” в його юрисдикцію та в його місіонерську роботу в Африці. Також тоді Синод заявив, що РПЦ застосовує підкуп місцевого духовенства Александрійської Церкви.

  Водночас предстоятель Александрійської Церкви обговорив з Архієпископом Синайським питання, що стосуються монастиря Святої Катерини Синайської.

  Також, патріарх Феодор, висловлюючи нерозділене церковне та духовне співробітництво з Синайською Архієпархією, надав свою практичну підтримку Синайській Архієпархії, направивши одного зі своїх священиків для літургійних потреб, коли це стане необхідним як у прихід монастиря в Каїрі, так і в місто Раїто на Синаї.

  У зустрічі взяли участь Патріарший вікарій Каїра митрополит Мемфіський Никодим та Генеральний вікарій зазначеної єпархії архімандрит Михаїл Закі.

  Нагадаємо, 12 січня 2021 року Синод Александрійського патріархату констатував, що РПЦ застосовує підкуп духовенства. Також Синод постановив «Інформувати Святий Вселенський Патріархат і помісні Церкви через їх предстоятелів, за допомогою доставлених Патріарших листів, в яких буде описано “заражене” замішання, що відбувається серед “дітей, народжених від нас у Христі”, вірних африканців, внаслідок видимих ​​та невидимих ​​дій уповноважених осіб Російської Церкви». Крім цього Синод Александрійського патріархату вирішив «негайно застосувати до порушників церковні покарання, які передбачені Божественними та Святими Канонами». Синод зауважив, що більшість із 102 священників, які нібито перейшли до РПЦ, перебувають під церковним покаранням, або відлучені від Церкви, або мають інше сумнівне чи невідоме походження. Священники «які називають себе православними, але ніколи не належали до Александрійського Патріархату», — підкреслюється в заяві.

  Фото: orthodoxtimes

  Найсвіжіше

  Популярне