Понеділок, 23 Травня, 2022
Бiльше

  РПЦвУ мобілізує своїх кишенькових казаків

  Днями пройшов досить цікавий захід, що залишився без належної уваги, а саме було проведено засідання так званих 78-ї Малої та 41-ї Верховної казацьких Рад під патронатом МГО «Козацтво запорізьке».

  Про це пише експерт Олександр Коваленко.

  До речі, очолював це МГО «Козацтво запорізьке» аж цілий отаман України та діаспори, гетьман Козацтва Запорізького, маршал козацтва Дмитро Сагайдак. Відбувалося це все дійство з особистого благословення митрополита РПЦвУ Онуфрія та намісника Успенської Києво-Печерської лаври митрополита Павла.

  Варто зазначити, що окрім місцевого казацтва у заході брали участь представники філій цієї групи у Молдові, Румунії та Німеччині.

  Власне, це виглядало б усе дефіле ряжених, якби насправді було б зовсім не до сміху.

  Хотів би нагадати, що так звані “казаки”, які знаходяться в структурній зв’язці РПЦ та її філій, були основною ударної силою у регіонах, де відбувалася дестабілізація та інтервенція Росії. “Казаки” становили основу перших загонів під час війни в Придністров’ї, вони одні з перших брали участь у першій чеченській війні, стали фундаментом для окупації Криму та частини Донбасу. І безліч організацій, які називаються казачими, виконують функцію сплячих осередків агресора всередині України.

  Нагадаю, що у стратегічних командно-штабних навчаннях “Кавказ-2020” офіційно брала участь так звана козача рота “Всевеликого війська Донського”, що входить до складу територіальної оборони ЗС РФ, а також брали участь в окупації півострова Крим та міста Севастополь, а так ж бойових діях на Донбасі з 2014 року. У 2017 році Печерський районний суд Києва дозволив заочне засудження ватажка незаконного збройного підрозділу “Всевелике військо Донське” Миколи Козицина.

  При цьому зв’язки та контакти між російськими казаками та проросійськими казаками в Україні зберігаються на досить високому рівні й досі.

  Як приклад, у 2020 році “Запорізьке військо низове” відкрило канцелярію в Мелітополі. На перший погляд нічого особливо, канцелярія і бог з нею, але в тому-то й річ, що на її основі відразу ж стали створювати формування з охорони громадського порядку.

  Що примітно, це саме “Запорізьке військо низове” очолює такий персонаж як Олександр Панченко, відомий тим, що реалізуй проєкт Кремля з відокремлення Південного Сходу від України в 2014 році, то саме він став би так званим головою так званої “Запорізької народної республіки”.

  Олександр Панченко у 2014 році отримував прямі вказівки щодо дестабілізації Запоріжжя від радника президента РФ Володимира Путіна Сєргєя Глазьєва, який займався “запорізьким питанням”. Саме Панченко, згідно з планами Сєргєя Глазьєва та депутата Держдуми РФ Константіна Затуліна повинен був за допомогою своїх казачків здійснити в Запоріжжі переворот, блокувати місто і створити місцевий орган влади – облраду, який би присягнув на вірність Росії.

  Тобто, фактично, потрібно не тільки відрізняти казака від кизяка, а й розуміти, наскільки цей проросійський прошарок небезпечний.

  І ось весь цей “казачий” шабаш під патронатом і дахом РПЦвУ збирається для обговорення “діяльності організації в сучасних умовах”. У сучасних – це в яких? В умовах зростання загрози повторного вторгнення з боку Росії? В умовах загрози соціально-суспільної дестабілізації України, участь в якій так само бере РПЦвУ, зберігаючи “Чорногорський сценарій” у напівактивній фазі? В умовах зростаючої загрози провокацій на кордоні та в містах України? І яке ж місце цих структур у межах усіх цих загроз?

  Очевидно, що РПЦвУ не просто так зібрала своїх кишенькових “казаків”, адже з урахуванням усіх вищезгаданих загроз, їхні дії найближчим часом можуть виявитися цілком передбачуваними. Адже вони мало чим відрізнятимуться за своєю суттю від тих, що мали місце у 2014 році.

  Найсвіжіше

  Популярне