Четвер, 18 Серпня, 2022
Бiльше

  Митрополит РПЦ в Казахстані назвав «бандитами» мітингувальників у день, коли він молився за померлих від сутичок

  РПЦ в черговий раз стала на боці Росії і виступила проти казахстанського народу. Єрарха РПЦ Митрополит Астанайський і Казахстанський Алєксандр 10 січня звершив заупокійну літію за вбитими під час протесту, а після виступив із зверненням до казахстанських ЗМІ у зв’язку з заворушеннями проти місцевої влади, повідомляє patriarchia.ru.

  Митрополит РПЦ підтримав придушення мітингів, а мітингувальників назвав екстремістами і бандитами.

  «Важке випробування переживає народ Казахстану в ці дні. Наша країна піддавалася підступному нападу екстремістів, які використовували найжорстокіші засоби для того, щоб залякати людей, змусити їх виконувати свою порочну волю, знищити принципи добросусідства та толерантності, зруйнувати державний суверенітет. Хаос і насильство повинні бути зупинені в ім’я торжества правди і мирного життя громадян», – сказав митрополит Московського патріархату Алєксандр.

  Служитель РПЦ також зацитував слова президента Республіки Касим-Жомарт Кемелевича Токаєва: «нам довелося мати справу зі озброєними та підготовленими бандитами, як місцевими, так і іноземними. Саме з бандитами та терористами».

  Митрополит Алєксандр назвав злодіяннями мітинги проти чинної влади в Казахстані і закликав світ допомогти Казахстану боротись із тероризмом: «Вчинені в священні Різдвяні дні цинічні злодіяння вимагають рішучого засудження, всебічної протидії та невідкладного посилення співпраці усієї світової спільноти з протидії тероризму. Хаос і насильство мають бути зупинені в ім’я урочистостей правди та мирного життя громадян».

  Також він заявив, що підтримує рішення Президента Казахстану Касим-Жомарт Токаєва, який закликав ввести в Казахстан контингенти держав-учасників ОДКБ для силової ліквідації протестів.

  10 січня, в усіх храмах Казахстану пройшли заупокійні богослужіння за загиблими в результаті дій «озброєних бандитських формувань», – йдеться на офіційному сайті РПЦ.

  Раніше митрополит Алєксандр виступив із закликом «не піддаватися на провокації» і не виступати на мітингах проти влади Казахстану, яка збільшила ціну на газ для населення. «Лише диявол може святкувати перемогу, коли ворогують брати, знищуючи один одного», – заявив тоді єрарх РПЦ Александр.

  Раніше ми повідомляли, що митрополит РПЦ в Казахстані схвалив введення російських військ для придушення протестів місцевого населення.

  13 січня почалось виведення військ ОДКБ. Вірменія, Білорусь, Киргизстан, Росія та Таджикистан направили до Казахстану 2030 військових та 250 одиниць техніки. У місті Алмати, станом на 13 січня, правоохоронці вже затримали 1 925 учасників акцій протесту.

  Як повідомляв Укрінформ, 11 січня президент Казахстану Токаєв заявив про завершення військової місії країн Організації договору колективної безпеки у Казахстані.

  У Казахстані 2 січня розпочалися мітинги проти стрімкого підвищення цін на скраплений газ. Незабаром вони переросли в масові протести попри те, що уряд склав свої повноваження, а також було оголошено зниження цін на газ.

  Влада Казахстану звернулася до Організації договору про колективну безпеку за допомогою у придушенні протестів. ОДКБ офіційно підтвердила прибуття військового контингенту РФ та її союзників до Казахстану.

  7 січня президент Казахстану наказав відкривати вогонь на ураження без попередження. У найбільшому місті Казахстану Алмати, де тривають масові акції протесту, загинуло щонайменше 30 людей.

  Заступник міністра охорони здоров’я Ажар Гініят повідомила, що понад 1 000 людей постраждали внаслідок масових протестів у Казахстані, близько 400 госпіталізовано.

  Найсвіжіше

  Популярне