П’ятниця, 8 Липня, 2022
Бiльше

  В Казахстані митрополит РПЦ схвалив введення російських військ

  Митрополит Астанайський та Казахстанський РПЦ Алєксандр виступив зі зверненням до національних ЗМІ у понеділок, у день жалоби за загиблими внаслідок сутичок між силовиками та протестувальниками.

  Про це повідомляє Інтерфакс-Релігія.

  “Православна Церква Казахстану повністю підтримує мудре своєчасне рішення глави держави закликати на допомогу в республіку миротворчі сили ОДКБ. Вже зараз усі ми бачимо добрі результати щодо відновлення в Казахстані безпеки та конституційного порядку, що свідчать про правильність та актуальність позиції президента у вирішенні цих питань. Здорові сили суспільства мають згуртуватися навколо глави держави Касим-Жомарта Кемелевича Токаєва, щоб подолати кризу та забезпечити цілісність країни”, – йдеться у зверненні митрополита, опублікованому також на сайті Російської Православної Церкви.

  Глава митрополичого округу зазначає, що “екстремісти” використовували найжорстокіші засоби, щоб “залякати людей, змусити їх виконувати свою порочну волю, знищити принципи добросусідства та терпимості, зруйнувати державний суверенітет”.

  Нагадаємо, 2 січня у Казахстані спалахнули масові протести через ціну на скраплений газ, який з початку року подорожчав удвічі.

  5 січня після звернення президента Казахстана Токаєва Рада ОДКБ ухвалила рішення відправити миротворців до Казахстану.

  Згодом президент Касим-Жомарт Токаєв заявив, що віддав наказ стріляти в мітингувальників на ураження без попередження, а також подякував очільнику РФ Володимиру Путіну за “допомогу в ліквідації погромів”.

  10 січня Міністерство внутрішніх справ Казахстану повідомило про затримання 7939 людей.

  Найсвіжіше

  Популярне