Вівторок, 9 Серпня, 2022
Бiльше

  Лише «разом із православними братами» – глава УГКЦ про святкування Різдва 25 грудня

  Глава Української греко-католицької церкви архієпископ Святослав (Шевчук) не заперечує можливості перенесення святкування Різдва з 7 січня, але вважає, що така календарна реформа «на цей момент ще не готова». Про це церковний єрарх сказав в інтервʼю Радіо Свобода.

  За його словами, поки дуже мало людей підтримують перехід на новий стиль. Натомість в Україні немає тієї достатньої кількості, яка б дала привід розпочати календарну реформу.

  «Питання календарної реформи поки що розділяє. Ми мали нагоду ґрунтовно розмірковувати на Синоді наших єпископів в Україні, і поки що бачили, що відсоток людей, які розуміють і готові це зробити, є ще доволі невеликим, немає тієї критичної кількості, яка б дозволила це зробити. А з іншого боку, справді ми хочемо такого типу реформу робити разом із нашими православними братами, щоб наша календарна реформа не призвела до ще однієї лінії якогось поділу між нашими церквами… Тому в найближчій перспективі можливості такої реформи я поки що не бачу, але ми працюємо над тим, щоб наші люди «дозрівали». Ми бачимо, що такі розмови ведуться теж і на рівні вселенського християнства. Мова йде теж про необхідність реформи не лише нерухомих свят, а навіть і Пасхалії, бо не тільки Різдво ми хочемо святкувати з усіма християнами разом, але також і Пасху, бо Пасха є найбільшим християнським святом. Тому екуменічний вимір такої реформи очевидний сьогодні для всіх, і ми хочемо бути частиною цього процесу», – наголосив глава УГКЦ.

  Раніше предстоятель Православної Церкви України Епіфаній припустив, що українці впродовж наступних 10 років, у своїй більшості, можуть перейти на святкування Різдва 25 грудня. Митрополит Київський і всієї України наголосив, що особисто підтримує перехід святкування Різдва за новоюліанським календарем, проте процес має відбутися поступово. Він зазначив, що українців «уже намагаються ділити і за мовою, і за релігією».

  Українська православна церква (ПЦУ), а також Українська греко-католицька церква (УГКЦ) наразі святкують використовують для богослужіння юліанський календар, який має різницю в дожині року і тому на 14 днів відірвався від прийнятого в Українській державі календаря. Наприклад коли в юліанському календарі 25 грудня то в державному календарі – 7 січня.

  Найсвіжіше

  Популярне