Вівторок, 18 Січня, 2022
Бiльше

  Митрополит Епіфаній не виключає, що в ПЦУ можуть послабити піст на дні святкування Нового року

  У святкові дні 31 грудня та 1 січня Православна церква України може послабити піст або взагалі скасувати його на вказані два дні, поки українці святкують Різдво 7 січня, а не 25 грудня.

  Про це розповів в інтерв’ю “Радіо Свобода” предстоятель ПЦУ митрополит Київський і всієї України Епіфаній.

  “До певної міри є порушення посту. І ми навіть обговорювали, в деяких помісних православних церквах є традиція, що на ці два дні, на 31 грудня і на 1 січня, церква може послабити піст або взагалі скасувати на два дні. Церква, як любляча мати, вона може діяти поблажливо. Як кожна мати, своїй дитині або дозволяє щось, навіть порушує певні правила, або, навпаки, діє інколи жорстко, точно згідно з правилами”, – сказав єрарх.

  “І тому церква в майбутньому може розглянути, якщо це буде соборне загальне рішення, щоб на ці дні, поки ми не перейдемо до новоюліанського календаря, послабити піст, щоб не було порушення. Бо, є зустріч Нового року, хоча це й не головне, багато хто не святкує цей день, але це є справді проблемою”, – зауважив митрополит Епіфаній.

  Нагадаємо, раніше предстоятель ПЦУ спрогнозував, що українці впродовж наступних 10 років можуть перейти на святкування Різдва 25 грудня.

  Найсвіжіше

  Популярне