Середа, 29 Травня, 2024
Бiльше

  Розкол всередині РПЦ в Європі: пролунали звинувачення в «неканонічних діях» Паризької архієпископії РПЦ

  Розкол РПЦ в Європі продовжує обростати все новими і серйознішими заявами. Російська Православна Церква Закордоном (у складі Московського патріархату) на Архієрейському синоді заявила про «неканонічні дії» Паризької архієпископії РПЦ.

  Про це повідомляє офіційний сайт РПЦЗ.

  Архієрейський синод Російської православної церкви за кордоном (РПЦЗ) 8-9 грудня розглянув як “неканонічні” дії глави іншої церковної структури у складі Російської православної церкви (РПЦ) – Архієпископії західноєвропейських парафій російської традиції з центром у Парижі – митрополита Дубнінського Іоанна (Реннето), який приймав до кліру Паризької архієпископії священиків РПЦЗ.

  «Єпископ Лондонський і Західноєвропейський Іриней, секретар Архієрейського синоду з міжправославних відносин виступив з повідомленням про події в православному світі. Під час розлогої доповіді Його Преосвященства були розглянуті неканонічні дії митрополита Дубнінського Іоанна, який незаконно прийняв ряд кліриків Російської закордонної церкви без канонічного відпуску. Було розглянуто і визначення Духовного суду Великобританської єпархії у справах цих священнослужителів», – повідомляє сайт РПЦЗ.

  Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що у РПЦ новий розкол. Митрополит Берлінський та Німецький РПЦЗ у єдності з Московським патріархатом Марк (Арндт) заборонив клірикам своєї єпархії співслужити з духовенством Західноєвропейської архієпископії РПЦ МП із центром у Парижі, очолюваної митрополитом Іоаном (Реннето).

  Митрополит Іоан (Реннето) отримав відпускну грамоту від патріарха Варфоломія і 14 вересня 2019 року в індивідуальному порядку перейшов до РПЦ, отримавши титул «архієпископ Дубнінський». Він пропонував іншим парафіям підтримати його і також перейти в лоно РПЦ, але цього не сталось.

  Найсвіжіше

  Популярне