Середа, 6 Липня, 2022
Бiльше

  Відключити Росію від Swift у разі вторгнення в Україну. Європарламент ухвалив резолюцію

  Європейський парламент 16 грудня 548 голосами ухвалив нову резолюцію «Ситуація на кордоні з Україною та на окупованих Росією українських територіях» із закликом до Росії. 69 депутатів виступили проти резолюції, 54 – утрималися, повідомляють на сайті інституції.

  Резолюція, зокрема, засуджує «значне нарощування російських збройних сил уздовж кордонів з Україною», відкидаючи «будь-які виправдання Росії з цього приводу».

  «Компроміси або дії щодо умиротворення з боку Заходу сприйматимуться російською стороною як слабкість і лише підштовхують її до подальшої ескалації агресивних дій», – йдеться в документі.

  Також резолюція засуджує російську мілітаризацію Криму та «збільшення масштабів» російської військової діяльності у басейні Чорного моря, «постійні порушення прав людини, які здійснюються в анексованому Криму».

  Європарламент закликає Європейську раду бути готовою негайно застосувати жорсткі санкції, якщо Росія скерує свої війська проти України – вони мають стосуватися російських військових, найближчого оточення президента Росії та їхніх родичів. Також у Європарламенті попередили, що нові санкції можуть призвести до відключення Росії від SWIFT.

  Голова МЗС України Дмитро Кулеба назвав «сильною» резолюцію Європарламенту, а президент України Володимир Зеленський подякував за «потужну підтримку» України. Російська влада поки що не відреагувала на новий документ Європарламенту.

  «У нас буде тільки одна реакція – ми її продемонстрували вже у 2014 році, коли захищали свою територію зі зброєю в руках»

  Захід і українська влада висловлюють тривогу у зв’язку з інформацією, що надходить останніми тижнями, що Росія зосередила поблизу кордонів з Україною десятки тисяч своїх військовослужбовців. Москва категорично заперечує, що вона готує вторгнення в Україну.

  Найсвіжіше

  Популярне