Неділя, 25 Лютого, 2024
Бiльше

  У ПЦУ розповіли про праведне життя святого Миколая

  Одне з найулюбленіших сімейних свят в Україні – на честь святителя Миколая, архієпископа Мир Лікійських, чудотворця. Його з нетерпінням чекають діти, адже вранці 19 грудня, в день вшанування його пам’яті, вони знаходять під подушкою подарунки. Дорослі теж залюбки дарують одне одному подарунки в цей день, адже приємно наслідувати добрий приклад та виявити увагу та турботу про ближнього.

  Про це йдеться в дописі у Фейсбуці Православної Церкви України.

  «Життя святителя Миколая було сповнене численними духовними подвигами та добрими діяннями. Батьки святителя, які віддано вірили в Бога, ростили його у вірі та любові до Господа. Будучи заможними людьми, вони не тягнулися до розкоші та слави, а були вельми щедрими. Святитель у цьому наслідував своїх батьків. І коли в молодому віці він переселився до міста Мири, через палку любов до Бога він вирішив стати священником та присвятити своє життя служінню Господу», – розповідають в Українській Церкві.

  Святитель продовжував старанно піклуватися про своїх батьків. А після їхнього відходу у вічність Миколай отримав великий спадок, який роздав бідним. Усі добрі справи він робив таємно, не напоказ.

  Миколай сам шукав людей, яким міг би допомогти, а не чекав, коли хтось його про це проситиме. Адже щиро підтримував кожного нужденного, прагнув завжди опікуватися і бути поруч із тими, хто цього так потребує. Саме таким був святитель Миколай Чудотворець, архієпископ Мир Лікійських, пам’ять якого світло вшановують християни у нашому народі та в багатьох країнах світу.

  Святий є велично прославлений у Христовій Церкві, бо для кожного з нас є гідним прикладом діяльної любові до ближнього та до Господа, – наголошують в ПЦУ.

  У Православній Церкві України попросили брати приклад із праведного життя цього християнського святого і дякувати Господеві за дари, якими Він всіх нас так щедро благословляє.

  «З вдячністю отримуймо подарунки від рідних та близьких. І найголовніше – наслідуймо приклад святителя Миколая й робімо подарунки (не обов’язково матеріальні) ближнім. Віддаваймо людям тепло своєї любові, не очікуючи винагороди у відплату. Наповнюймо наші душі милосердям та даруймо його тим, хто цього потребує. І нехай святитель Миколай Чудотворець захищає нас від усілякого зла», – підсумували в дописі ПЦУ.

  Нагадаємо, 15 грудня у ПЦУ святкували третю річницю Об’єднавчого собору. В Михайлівському соборі відбувся урочистий молебень.

  Найсвіжіше

  Популярне