Середа, 6 Липня, 2022
Бiльше

  Митрополит Епіфаній прокоментував ймовірний візит папи Франциска в Україну

  Візит папи Римського Франциска до України може зайняти певний час, але митрополит Київський та всієї України Епіфаній вірить, що він відбудеться. Про це він розповів в інтерв’ю Радіо Свобода.

  Предстоятель ПЦУ висловив думку, що підготовці візиту може сприяти призначення релігієзнавця Андрія Юраша послом України у Ватикані.

  «Стосунки між Україною і Ватиканом, якщо немає посла, звичайно, є, можливо, навіть неповноцінними. Тому зараз призначено справді відповідальну людину, яка долучилася багато до тих процесів, які відбувалися в 2018 році, щоб відбувся історичний об’єднавчий собор, три роки якого ми вчора відсвяткували. Тому я переконаний, що Андрій Васильович буде достойним представником України у Ватикані і багато зробить корисних справ, щоб відбувся візит папи до України, про який зараз багато говорять, але ще такої конкретики немає», – сказав він.

  Минулого року під час відвідин Ватикану президент Володимир Зеленський запросив папу Франциска приїхати в Україну.

  Митрополит Епіфаній вказав на те, що Православна Церква України не отримувала наразі жодних повідомлень щодо погодження візиту понтифіка.

  «Є така традиція: якщо папа відвідує православну країну, то він неодмінно це узгоджує з тією церквою, яка є панівною в цій державі. Панівною в українській державі є Православна Церква України, це її канонічна територія, тому ми очікуємо на те, що, якщо папа справді вирішить… Хоча ми говорили три роки теж про візит Вселенського патріарха, це не відбулося одразу. Була спочатку заява, патріарх сказав, що він приїде, він готовий, але потрібен час. Цей час прийшов і, я думаю, прийде час, коли Україну відвідає і папа», – додав предстоятель ПЦУ.

  Він також прокоментував припущення, що візит папи Римського може вплинути на завершення війни на Донбасі, про яке раніше повідомляв голова Української греко-католицької церкви Святослав Шевчук.

  «Дай Бог, щоб це відбулося. Але це залежить від багатьох факторів, а не від одного візиту певної постаті, навіть відомої постаті. Ми знаємо, де ключ до вирішення цього питання лежить – у Москві, в Путіна. Папа заявив, що готовий бути посередником, можливо, в цьому ключі мається на увазі. Але ми зараз бачимо, ситуація є досить складною, непростою, з боку Росії йде певний шантаж, залякування, приведення військ до українського кордону. Але, з Божою допомогою думаю, що продовження цієї ескалації, яка є на Донбасі, не повинно відбутися», – висловив надію митрополит Епіфаній.

  Нагадаємо, папа Римський під час недільної служби помолився за Україну. Також в УГКЦ завили, що папа Франциск хоче відвідати Україну. Раніше повідомлялось, що митрополит РПЦ Іларіон зустрінеться із главою Католицької Церкви у 20-х числах грудня.

  Найсвіжіше

  Популярне