Вівторок, 16 Липня, 2024
Бiльше

  Хор парафії ПЦУ з Луцька “Кредо” став лауреатом премії проєкту “Співає Поділля Леонтовича”

  Хоровий колектив “Кредо” луцької парафії Холмської ікони Божої Матері Православної церкви України відзначено премією в проєкті “Співає Поділля Леонтовича”. Про це інформує офіційний сайт Волинської єпархії ПЦУ.

  Прослуховування учасників відбулось у Вінницькому коледжі культури і мистецтв ім. Миколи Леонтовича на честь чергової річниці від дня народження видатного композитора. Голова журі – Юлія Ткач, член Всеукраїнської музичної спілки, художній керівник та головний диригент Академічної хорової капели Українського радіо. Луцькі співці здобули перемогу в номінації “Аматорські хорові колективи”.

  За повідомленням художнього керівника й регента Катерини Токало, лучани виступили з трьома творами Леонтовича: “Херувимська” (обихідна), “Ой на річці на Йордані”, “Гей у світлиці”. Крім цього, за умовами конкурсу, представили відеоролики з концертних виступів хору “Кредо” за творами цього композитора та інші цікаві матеріали про колектив.

  Опісля відбулося вручення щорічної премії ім. М. Леонтовича, заснованої 2017 року. Її присуджують за визначні заслуги в розвитку музичного і хорового мистецтва. Починаючи з цього року претендувати на премію можуть аматорські та хорові колективи мистецьких навчальних закладів.

  Нагадаємо, Леонтович Микола Дмитрович – український композитор, хоровий диригент, піаніст, педагог, збирач музичного фольклору, громадський діяч. Автор широковідомих хорових обробок українських народних пісень “Щедрик”, “Дударик”, “Козака несуть”, “Ой з-за гори кам’яної” та інших.

  Mykola leontovych.jpg
  Микола Леонтович. Фото взято з uk.wikipedia.org

  Його різдвяна колядка “Щедрик” перекладена багатьма мовами і відома у англомовному світі як “Carol of the Bells”.

  Найсвіжіше

  Популярне