Понеділок, 10 Жовтня, 2022
Бiльше

  Додадуть світлозвукові ефекти. У Нотр-Дамі планують «осучаснити інтер’єри»

  У Парижі знову почались суперечки з приводу реставрації Нотр-Даму після пожежі в 2019 році. Цього разу приводом стали плани надання «інтер’єру туристичного стилю», пише Dezeen.

  Згідно з повідомленням Daily Telegraph, сповідальні, вівтарі та класичні скульптури замінять фресками сучасного мистецтва та новими світловими та звуковими ефектами, покликаними створити «емоційні простори».

  Згідно з пропозиціями, відвідувачів будуть вести «стежкою відкриттів» через тематичні каплиці з акцентом на Африку та Азію. Писання транслюватимуться на стіни різними мовами, включаючи китайську. Одне зі святилищ буде присвячене охороні навколишнього середовища.

  Моріс Кюло, паризький архітектор і критик, порівняв можливі інтер’єри з тематичним парком Disneyland.

  «Те, що вони пропонують зробити із собором Паризької Богоматері, ніколи не буде зроблено з Вестмінстерським абатством чи собором Святого Петра у Римі. Це свого роду тематичний парк, дуже дитячий і тривіальний з огляду на велич цього місця», – заявив архітектор.

  На кафедрі середньовічної історії Пізанського університету пропонують лише «провести реставрацію, а не вибирати рішення, які можуть змінити архітектурний план або довільно модернізувати будівлю».

  Пропоновані зміни стосуються переважно тих частин собору, які відносно вціліли після пожежі. Пошкоджені елементи досі мають бути відновлені в оригінальному вигляді.

  Раніше конфлікт стався через вирубку 200-літніх дубів для відновлення Нотр-Даму. Дерева зрізали в колишньому королівському лісі Берсе.

  Найсвіжіше

  Популярне