П’ятниця, 5 Серпня, 2022
Бiльше

  Стефанчук: Служіння капеланів вкрай необхідне, особливо в часи бойових дій на Сході України

  Парламент ухвалив надважливий закон для тих, хто щодня захищає нас на передовій. Це закон «Про службу військового капеланства», заявив голова парламенту Руслан Стефанчук на своїй сторінці у Фейсбук.

  За його словами, це вже 10 версія законопроєкту. “Попередні, з 2009 року, ніяк не могли знайти підтримки в залі парламенту. І, врешті-решт, на 30 рік незалежності України ми прийняли цей закон в цілому. «За» — 291 голос”, каже Стефанчук.

  Голова парламенту переконаний, що служіння капеланів вкрай необхідне, особливо в часи бойових дій на Сході України. Капелани не лише задовольняють релігійні потреби військовослужбовців, а й допомагають їм у виконанні військового обов’язку із захисту Батьківщини.

  Законом запроваджується Служба військового капеланства та закріплюється на законодавчому рівні статус військового капелана як військовослужбовця, що своєю чергою — надасть їм відповідні соціальні гарантії. Будуть посилені визначені Конституцією права військових, зокрема на свободу віросповідання та задоволення духовно-релігійних потреб наших захисників і членів їхніх родин.

  Підтримка наших священнослужителів-добровольців, що з перших днів і до сьогодні на передовій — важливе для нас питання. Це крок назустріч НАТО, посилення обороноздатності нашої держави та ефективності служіння. Це й історична можливість продовжити процес декомунізації нашої армії та перейняти понад 200-річний успішний досвід США, Великої Британії, Франції та більшості країн-членів НАТО, пише Стефансук.

   

  Найсвіжіше

  Популярне