Субота, 2 Липня, 2022
Бiльше

  На Волині монастир ПЦУ співпрацюватиме з обласним краєзнавчим музеєм

  Чоловіча обитель Святителя Миколая Чудотворця, що в с. Жидичин Ківерецького деканату, та Волинський краєзнавчий музей домовилися про співробітництво.

  Про це повідомляє сайт Волинської єпархії Православної Церкви України.

  У приміщенні Музею волинської ікони меморандум (декларацію про наміри) підписали: декан монастирів єпархії і намісник жидичинської обителі архімандрит Константин (Марченко), керівник Центру туристичної інформації та паломництва «Жидичин центр» Юлія Дащук, директор Волинського краєзнавчого музею Оксана Важатко та завідувач Музею волинської ікони Тетяна Єлісєєва.

  Возможно, это изображение (7 человек, люди стоят и в помещении)
  25 листопада 2021 р. В музеї. Світлини «Фейсбук»-сторінки «Жидичин центр».
  Возможно, это изображение (4 человека, люди стоят и в помещении)
  25 листопада 2021 р. В музеї. Світлини «Фейсбук»-сторінки «Жидичин центр».

  За словами о. Константина, важливий елемент у розвитку культурної спадщини – реставрація будівель, але ще необхіднішим є професійний підхід та експертність у дослідницькій роботі. Саме в цьому полягає важливість співпраці з музейниками. Дуже важливо працювати з професіоналами. «В нас є багато хороших амбіцій відродити і залишити нащадкам сформовану історію і цілу святиню», – підкреслив архімандрит.

  Для монастиря співпраця є дуже важливою. Щодо реставрації старовинних ікон, які має обитель, потрібно постійно консультуватись із фахівцями.

  Працівникам музею подарували старовинні примірники «Волинських єпархіальних відомостей», датовані 975 роком. Їх підготувала жидичинський краєзнавець Іраїда Майданець.

  Сторони домовилися про спільні заходи популяризації сакральної спадщини Волині, обмін досвідом та представлення широкому загалові релігійного культурного надбання регіону. Вони мають намір звернутися до ОДА, облради, а також у Міністерство культури та інформаційної політики щодо проголошення 2023-го Роком сакральної спадщини на Волині.

  Найсвіжіше

  Популярне