Вівторок, 28 Травня, 2024
Бiльше

  Джо Байден вшанував пам’ять жертв Голодомору в Україні

  Світ повинен робити все можливе, щоб запобігти в майбутньому таким трагедіям, як Голодомор 1932-1933 років, та допомогти тим, хто сьогодні страждає під ярмом тиранії.

  Із таким зверненням 24 листопада до Дня пам’яті жертв Голодомору звернувся президент США Джо Байден, йдеться на сайті Білого дому.

  – Щороку в листопаді ми віддаємо шану мільйонам невинних українців, які постраждали та загинули під час Голодомору 1932 та 1933 років. Чоловіки, жінки та діти стали жертвами жорстокої політики режиму Йосипа Сталіна, – цитує Білий дім слова президента Сполучених Штатів.

  Вшановуючи цьогоріч пам’ять загиблих, Байден закликав світ робити все можливе, щоб запобігти таким трагедіям у майбутньому.

  – Український народ подолав жах Голодомору, продемонструвавши свій дух і стійкість і зрештою створивши вільне та демократичне суспільство.

  Пам’ятаючи про біль і жертв Голодомору, Сполучені Штати підтверджують нашу відданість народу України та непохитну підтримку її суверенітету та територіальної цілісності, – сказав очільник США.

  Жертв Голодомору цьогоріч вшановуватимуть 27 листопада. День пам’яті щорічно випадає на четверту суботу останнього місяця осені.

  О 16.00 27 листопада відбудеться традиційна акція Запали свічку. У цей час пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років вшановують хвилиною мовчання та ставлять на підвіконня запалену свічку.

  Жертвами Голодомору 1932-1933 років, за різними даними, стали понад 4-7 млн українців.

  Систематичною конфіскацією урожаю зернових культур та всіх інші продуктів радянська влада прагнула знищити українських селян і придушити український національно-визвольний рух.

  Найсвіжіше

  Популярне