Вівторок, 28 Листопада, 2023
Бiльше

  У ПЦУ визнали святими митрополита Київського Йосифа та меценатку Галшку Гулечівну

  22 листопада у Києві відбулося засідання Синоду Православної Церкви України, на якому після розгляду рекомендації Синодальної Комісії з питань канонізації святих  приєднали до лику святих святителя Йосифа (Нелюбовича-Тукальського), Митрополита Київського, Галицького і всієї Руси (+1675). Днем його вшанування встановили день його упокоєння – 8 серпня (26 липня ст. ст.).

  Про це повідомляє пресслужба ПЦУ.

  Крім канонізації митрополита, Синод ПЦУ дав благословення і дозволив місцеве шанування в єпархіях на території історичної Волині та у м. Києві відомої православної діячки XVI-XVII століть, сповідниці православної віри, меценатки, фундаторки Київського Братського Богоявленського монастиря та Київської братської школи Єлизавети Василівни Гулевич, відомої також як Галшка Гулевичівна (+1642). День пам’яті праведної Єлизавети (Галшки Гулечівни) у ПЦУ щорічно вшановуватимуть в день її небесних покровителів – пророка Захарії і праведної Єлисавети, батьків святого Іоанна Хрестителя, 18 вересня (5 вересня ст.ст.)

  Крім цього Синод ПЦУ благословив і дозволив загальноцерковне шанування прославлених ікон Божої Матері:

  • «Далешівська», визначивши днем її шанування 21 червня (8 червня ст.ст);
  • «Ласкава Станіславська», визначивши днем її шанування 14 жовтня (1 жовтня ст.ст.);
  • «Вінницька» («Вінницько-Рожецька»), визначивши днем її шанування 7 вересня (25 серпня ст.ст.);
  • Ставропігійська «Одигитрія», визначивши днем її шанування день свята Собору Пресвятої Богородиці 8 січня (26 грудня ст.ст.).

  Також було надане благословення на місцеве шанування у Івано-Франківській єпархії ікони Божої Матері «Угорницька», з днем святкування 10 вересня (28 серпня ст.ст.).

  Нагадаємо, Синод ПЦУ відправив на спокій єпископа Адріана (Кулика) за побиття жінки.

  Найсвіжіше

  Популярне