Середа, 6 Липня, 2022
Бiльше

  На Закарпатті єрархи ПЦУ освятили каплицю для прикордонників (відео)

  В управлінні Чопського прикордонного загону відбулося урочисте відкриття та освячення каплиці ПЦУ на честь Святого Спиридона Тримифунтського.

  Про це повідомили в Держприкордонслужбі.

  Будівництво храму розпочали ще наприкінці 2018 року за ініціативи військового капелана Чопського прикордонного загону протоієрея ПЦУ Сергія Ємця. Каплицю будували за кошти меценатів та благодійних фондів.

  До урочистостей долучилися представники місцевого самоврядування, військових формувань та правоохоронних структур, єпископ Ужгородський і Закарпатський Варсонофій, військові капелани, благодійники та меценати.

  Чин освячення каплиці очолив Голова Синодального управління військового духовенства митрополит Іоан.

  Він зазначив: «Сьогодні нам випала честь бути причетними до великої та благородної справи – відкриття цього невеличкого храму Православної Церкви України. Каплиця, яку ми сьогодні освятили, віднині служитиме на благо прикордонників. Перебуваючи місяці і роки на нелегкій військовій службі, ми можемо удосконалювати себе духовно, розвиватися, починаючи з невеличких гарних справ: відвідання храму, звільнення від шкідливих звичок, молитви. Сподіваюся, новозбудована каплиця надихатиме вас на це».

  Начальник Чопського прикордонного загону полковник Руслан Цапюк подякував священнослужителям за чин освячення та за матеріальну підтримку – благодійникам і меценатам: «Від імені усього Чопського загону щиро дякую усім, хто долучився до будівництва нашої каплиці. Пророблено славну і кропітку роботу, яку ми подужали завдяки зусиллям військового капелана – отця Сергія та меценатам, які забезпечили матеріальну підтримку для будівництва храму. Сьогодні хочу побажати усім нам стійкості, єдності та гідного служіння в ім’я Бога та нашої Батьківщини»

  Наприкінці урочистостей митрополит Іоан та єпископ Варсонофій нагородили прикордонників і благодійників відзнаками за заслуги перед Православною Церквою України.

  Найсвіжіше

  Популярне