Субота, 1 Жовтня, 2022
Бiльше

  Епіфаній: У планах — співслужіння з тими Церквами, що поки не визначились щодо ПЦУ

  Митрополит Київський і всієї України Епіфаній предстоятель ПЦУ заявив, що в РПЦ від самого початку сподівалися, що визнання ПЦУ буде лише формальним і справа не дійде до співслужіння. Він розповів, що це прагнення Москви чітко простежувалося на прикладі їх дій щодо Кіпрської і Александрійської Церков. Також, за словами митрополита Епіфанія, ПЦУ має плани на майбутні співслужіння з тими Церквами, які ще не визначились в українському церковному питанні. Тобто, в скорому часі, слід очікувати нових визнань автокефалії ПЦУ.

  «Яке було побажання Москви щодо визнання ПЦУ Кіпрською Православною Церквою? — “Ви визнайте, але з умовою, що не будете співслужити”. Вони хотіли навіть це прописати, наскільки мені відомо», — розповів Предстоятель ПЦУ в інтерв’ю DetectorUA.

  Спільне богослужіння митрополита Епіфанія з Александрійським Патріархом Феодором на острові Імврос у серпні 2021 року дуже стурбувало представників Московського патріархату. У РПЦ відреагували 24-25 вересня рішеннями Синоду, у яких вони засудили патріарха Феодора та заявили, що до неї просяться деякі «клірики Александрійської Церкви».

  «Зараз ви бачите, як Москва досить бурно реагує на те, що відбулося на Імвросі, бо ми маємо визнання кількох Помісних Церков, і ми на цьому не зупиняємось», — сказав митрополит Епіфаній.

  Проте, наголосив митрополит Епіфаній, не може бути рішення про визнання без євхаристійного спілкування.

  «І тому поступово було співслужіння з Александрійським Патріархом, який є другим по честі після Вселенського Патріарха. А далі ми будемо співслужити з іншими Предстоятелями, які долучилися до визнання Української автокефальної Церкви», — каже предстоятель ПЦУ.

  Він зауважив, що ПЦУ вже має плани на майбутні співслужіння, але не став їх озвучувати, оскільки «коли наші московські брати дізнаються про це, вони починають інтенсивно протидіяти».

  Предстоятель ПЦУ зауважив, що про цю протидію з боку РПЦ повідомляють йому самі голови Помісних Церков, які визнали Українську Церкву.

  «Навіть була протидія тому, щоб не було співслужіння на острові Імврос, щоб Олександрійський Патріарх не прибув на це святкування, його певною мірою спонукали до цього. Це те, що зараз виконано практично», — наголосив митрополит Епіфаній, маючи на увазі рішення Синоду РПЦ від 23-24 вересня про засудження Патріарха Феодора.

  Найсвіжіше

  Популярне