Середа, 19 Січня, 2022
Бiльше

  Митрополит Епіфаній: Освіта споконвіку належала до категорії розвитку духу, і з духовності вона бере своє коріння

  Митрополит Епіфаній напередодні Дня знань звернувся до вчителів, студентів, школярів із духовними порадами.

  «Є певна прикрість у тому, що й школи, й університети нині сприймаються більшою мірою як інструмент для здобуття документа – підтвердження отриманих знань. Освіта споконвіку належала до категорії в першу чергу розвитку духу, і з духовності вона бере своє коріння. Пригадаймо: саме з Хрещення Руси-України в 988 році на наших землях почалася розбудова шкіл, і перші освітні заклади діяли при храмах і монастирях», – написав митрополит у Фейсбуці.

  Він додав, що для того, щоби стати гідною людиною, самих лише знань недостатньо – потрібно зростати духовно, знаходити моральні орієнтири та цінності, вчитися добру та справедливості.

  «Господь наш Ісус Христос під час Свого земного шляху «учив і проповідував» (Мф. 11: 1). Та Він навчав не якихось тимчасових наук, але іншої, більшої науки – любові, з якої все зростає і все походить», – підкреслив предстоятель ПЦУ.

  За словами митрополита Епіфанія, сучасні вчителі, зрощуючи молоде покоління, мають ділитися не лише знаннями, але й життєвою мудрістю, допомагати в пошуку свого місця у світі, встановлювати у душах учнів духовні дороговкази-орієнтири, які приведуть їх до Істини. «І навчати добрих справ потрібно не лише словами, але й вчинками, як це робив Спаситель: “Бо Я дав вам приклад, щоб і ви робили так само, як Я зробив вам” (Ін. 13: 15)».

  «Бажаю кожному школяреві та студентові у цьому навчальному році, аби ви не лише поповнили скарбницю знань, але й зросли духовно – завдяки власній наполегливій праці та гідним наставникам. А вчителям бажаю сил і наснаги у вашій непростій та відповідальній праці. Нехай благословить вас Господь!», – підсумував митрополит Київський і всієї України Епіфаній.

  Найсвіжіше

  Популярне