Неділя, 21 Липня, 2024
Бiльше

  СБУ викликала на допит спонсора РПЦ Малофєєва і міністра оборони РФ Шойгу

  Cлужба безпеки України викликала міністра оборони Росії Сергія Шойгу і російського бізнесмена, спонсора Російської Православної Церкви, директора російського видання «Царьград» Константіна Малофєєва на допит, який має відбутися 20 липня в Маріуполі Донецької області.

  Повістку Шойгу опубліковано на сайті СБУ, передає gordonua.com

  У ній указано, що Шойгу має з’явитися на допит на 9.00 у кабінет №6 слідчого відділу Управління СБУ в Донецькій і Луганській областях, де йому планують вручити письмове повідомлення про підозру за ознаками злочину, передбаченого ч. 5 ст. 27 (співучасть у злочині) і ч. 5 ст. 260 (створення не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань) Кримінального кодексу України.

  Повістку підписав слідчий Тарас Бутенко. У документі зазначено, що йдеться про кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань 27 липня 2014 року.

  Повістку спонсора РПЦ Малофєєва також опубліковано на сайті СБУ. Він має з’явитися на допит до того самого слідчого о 10.00 20 липня. Йому планують вручити повідомлення про підозру за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 ст. 27 і ч. 5 ст. 260 Кримінального кодексу України.

  Константін Малофєєв відомий своєю підтримкою так званої «русской весны», ідей «русского мира» й московського православ’я. Зокрема, підтримкою фінансовою. Він керує виданням «Царьград», яке постійно інформаційно підтримує РПЦ в Україні, зокрема нещодавно цей ресурс лякав українську владу «повстанням монахів» в Почаєві і радив Україні «не грати з вогнем».

  Радіо Свобода зв’язалась із СБУ, де їй повідомили, що ні Шойгу ні Малофєєв на допит не з’явились.

  Один із перших ватажків підконтрольних Росії збройних формувань, так званий «міністр оборони ДНР», громадянин Росії Ігор Гіркін (Стрєлков) неодноразово в інтерв’ю заявляв про те, що його збройну групу профінансував Малофєєв. Завдяки його підтримці, за словами Гіркіна, групі вдалося незаконно перетнути український кордон, дістатися Донбасу, а згодом взяти під контроль місто Слов’янськ. Це і стало початком повномасштабних бойових дій у Донецькій області.

   

  Фото: СБУ

  Із повідомлень СБУ незрозуміло, чи увійшли до цього кримінального провадження подальші епізоди діяльності цих незаконних збройних формувань. Але на другу половину липня 2014 року їхнім організаторам із боку правоохоронних органів України вже могли інкримінуватися такі основні епізоди:

  1. Захоплення Слов’янська і бойові дії навколо міста з використанням різноманітного озброєння;
  2. Захоплення органів влади в інших містах Донбасу, захоплення самих цих міст, у тому числі Донецька і Луганська;
  3. Напади на військові частини, підрозділи Збройних сил України, Національної гвардії, МВС;
  4. Артилерійські обстріли з території Росії по території України;
  5. На той момент уже і збиття пасажирського літака рейсу MH17;
  6. Злочини проти цивільного населення, у тому числі обстріли міст, вбивства, розбій, викрадення, катування й організація незаконних місць позбавлення волі.

  Загалом, організація і озброєння перших угруповань Міністерством оборони Росії на території України були початком усієї збройної агресії на Донбасі, що триває 8-й рік. Тож, із точки зору СБУ і українського суду, подальші жертви, руйнування і втрати були наслідком саме цих подій, що зазначені у кримінальному провадженні №12014000000000290.

  Найсвіжіше

  Популярне