Середа, 3 Серпня, 2022
Бiльше

  На Франківщині предстоятель ПЦУ звершив освячення новозбудованого храму

  Під час архіпастирського візиту до Коломийської єпархії 17 липня предстоятель Православної Церкви України митрополит Епіфаній звершив освячення престолу і храму на честь святої рівноапостольної княгині Ольги в селі Мишин Коломийського району Івано-Франківської області та першу Божественну літургію у ньому.

  Про це повідомляє пресслужба ПЦУ.

  Митрополиту Київському і всієї України Епіфанію співслужили митрополит Івано-Франківський і Галицький Іоасаф, архієпископ Чернівецький і Хотинський Герман, архієпископ Вишгородський Агапіт, єпископ Коломийський і Косівський Юліан, настоятель храму протоієрей Роман Назарук та запрошене духовенство.

  На проповіді предстоятель ПЦУ наголосив на значенні храму в житті громади і кожного християнина, а також закликав плекати любов до ближніх, зберігати єдність та звершувати справи милосердя.

  «Любов не дозволить чинити зло, а сприяє справам милосердя, завдяки яким і Господь сприятиме нам», – зокрема сказав митрополит Епіфаній.

  «Як ми повсякденно кілька разів на день споживаємо їжу, щоби почуватися фізично добре, так і наша душа також потребує їжі духовної – церковних Таїнств, молитви, добрих вчинків та справ милосердя», – зазначив предстоятель.

  Окрім того, митрополит Епіфаній вказав на необхідність знати свою правдиву історію.

  «Згадуючи святу рівноапостольну княгиню Ольгу, ми говоримо про більше ніж 1000 років української державності. Тобто, ми маємо древню славну історію, яку повинні знати об’єктивно. Історію інколи складну, але це наша справжня історія, опираючись на яку ми і будуємо спільне майбутнє в тій Україні, про яку прагнули наші попередники», – підсумував він.

  За богослужінням лунала всеукраїнська молитва за припинення коронавірусної хвороби.

  Наприкінці богослужіння Блаженнійший владика відзначив настоятеля та благодійників храму церковними нагородами. Свою чергою єпископ Юліан висловив предстоятелю слова подяки за візит та спільну молитву.

  Найсвіжіше

  Популярне