Понеділок, 26 Вересня, 2022
Бiльше

  ПЦУ виграла майже всі судові позови через приєднання релігійних громад – Епіфаній

  Процес приєднання релігійних громад до ПЦУ призупинений, бо відбувається боротьба в юридичному полі. Втім, майже усі судові позови Московського патріархату Православна Церква України виграла, бо за нею стоїть правда.

  Про це в Івано-Франківську під час зустрічі з представниками ЗМІ повідомив Предстоятель Православної церкви України, митрополит Київський і всієї України Епіфаній, передає Укрінформ.

  «Цей процес з певних причин призупинений. Зараз відбувається боротьба в юридичному полі по кожній громаді, яка долучилась, а їх є близько 700. Зараз ми захищаємось у правовому полі. Практично всі судові позови, які є з боку Московського патріархату, ними програні. Ми виграли, бо на нашому боці правда. Ми її відстоюємо і хочемо, аби все відбувалось відповідно до українського законодавства», – зазначив митрополит Епіфаній.

  За його словами, нині в ПЦУ очікують новий виток у процесі приєднання громад, бо багато з них очікують для цього слушного моменту.

  «Нині є громади, які поступово долучаються, але не афішують це. Вони приймають рішення, подають на реєстрацію, але бояться протидії. На жаль, є ті сили, які протидіють, показують картинку для зовнішнього світу, що в Україні ось відбувається захоплення храмів, а цього насправді немає. Наша позиція чітка і зрозуміла – ми хочемо, щоб все відбувалось мирно, спокійно і добровільно і тільки в правовому полі. Є багато громад, які спілкуючись зі мною, говорять, що готові вже, але якщо просто змінити вивіску. Вони розуміють, що буде боротьба, буде протидія з боку проросійських сил в Україні, штучно будуть завезені люди, влаштовані бійки. Тому ми не маємо бажання відкривати в Україні ще один релігійний фронт. Нам достатньо тієї боротьби, яка є на сході України та боротьби з небезпечною противірусною хворобою», – зауважив Епіфаній.

  На його переконання, релігійний фронт лише послабить Українську державу, а цього ПЦУ не бажає, бо сильна Українська держава, зазначив Епіфаній, допоможе розв’язувати всі питання так, як цього хочуть українці.

  Нагадаємо, 7 липня відбулася всеукраїнська проща до Манявського монастиря під проводом митрополита Епіфанія.

  Найсвіжіше

  Популярне