Вівторок, 20 Вересня, 2022
Бiльше

  Гості зі Святої Гори Афон і Туреччини відвідали Ставропігію Вселенського Патріархату в Україні

  Екзарх Вселенського патріарха в Україні, єпископ Команський Михаїл (Аніщенко) 4 липня очолив Божественну Літургію у каплиці ставропігійного храму Вселенського Патріархату – Андріївської церкви. Йому співслужив єродиякон Хризостом (Хадзініколау) зі скиту святого Пантелеймона монастиря Кутлумуш Святої Гори Афон.

  За богослужінням молились парафіяни і грецькі паломники, серед яких був директор грецького ліцею з острова Імврос (Туреччина), архонт Вселенської Патріархії пан Йоаким Кабуропулос. Саме на острові Імврос народився та провів шкільні роки Вселенський патріарх Варфоломій.

  У своїй проповіді єпископ Михаїл наголосив на важливості духовної праці християн над собою, адже люди в Церкві автоматично не спасаються.

  «Християнин повинен з розумінням та вірою підходити до участі в Таїнствах, повинен розуміти літургічні тексти. Необхідна чітка та усвідомлена учать у тому, що відбувається в храмі», – підкреслив єпископ Команський.

  Він навів приклад сьогоднішнього богослужіння, яке звершувалось двома мовами: українською та грецькою.

  «Людина, яка приходить до церкви вперше, не розуміє, що говориться іноземною мовою. Але людина, яка відвідує храм постійно, навіть коли поїде в іншу країну і там буде молитися на літургії, що звершується зовсім іншою мовою, все одно буде знати про що моляться без перекладача», – зауважив екзарх Вселенського патріарха в Україні.

  Найсвіжіше

  Популярне