Субота, 2 Липня, 2022
Бiльше

  Сербська церква обрала нових єпископів на вакантні кафедри, в тому числі в Чорногорії

  Священний Синод єпископів Сербської Православної Церкви оголосив, що заповнив вакантні кафедри Чорногорської митрополії, Будимлянсько-Нікшицької єпархії та Валевської єпархії.

  Про це повідомляє doxologiainfonews.com з посиланням на офіційний сайт Сербської ПЦ.

  Засідання собору відбувалися в церкві Святого князя Лазаря у Белграді з 24 по 29 травня 2021 року під головуванням Патріарха Сербської Православної Церкви Порфирія.

  Щодо заміщення вакантних кафедр Архієрейський Собор прийняв такі рішення:

  • Колишній єпископ Будви і Нікшича Іоанікій (Міцович) був обраний митрополитом Чорногорським і Приморського краю (територія країни Чорногорія, – ред.);
  • Колишній вікарний єпископ Діоклетіану, Мефодій (Остойх), був обраний єпископом Будви та Нікшича ;
  • Колишній вікарій Мохача єпископ Ісихій (Рогіч) був обраний єпископом Валєво.

  Варто зазначити, що колишній очільник Сербської церкви в Чорногорії Амфілохій (Радович) помер від коронавірусу. Його похорони відбулись із порушенням карантинних вимог.

  В Чорногорії Сербська церква має монополію на святині і більшість духовенства. З таким впливом намагався боротись Чорногорський президент, який домагався автокефалії для Чорногорської Церкви. У відповідь на це сербське духовенство організувало антидержавні мітинги в Чорногорії, які підтримали в РПЦ і РПЦвУ. Речник РПЦ в Україні протоєрей Микола Данилевич ставив у приклад такі заворушення і грозився їх повторити в Україні.

  Найсвіжіше

  Популярне