Середа, 28 Лютого, 2024
Бiльше

  Неочікуване прозріння: В РПЦ можуть вирішити припинити освячувати бомби та ракети

  Заступник глави Синодального відділу зі зносин церкви з суспільством та ЗМІ Московського патріархату Вахтанг Кіпшидзе анонсував імовірну відмову від практики освячення духовенством Російської православної церкви зброї масового ураження.

  Позицію представника РПЦ наводить “Интерфакс-Запад”.

  Кіпшидзе повідомляє, що пленум Міжсоборної присутності, який відбувся у Москві, затвердив документ “Про благословення православних християн на виконання військового обов’язку”, яким було запропоновано благословляти не зброю, а військовослужбовців на службу.

  “Має бути виключено з пастирської практики освячення будь-якої зброї, застосування якого може призвести до загибелі невизначеної кількості людей, у тому числі, зброї масового ураження”, – зазначається у документі, який цілком імовірно буде затверджений на Архієрейському соборі РПЦ, проведення якого заплановане на середину листопада 2021 року.

  Разом з тим, духовенство РПЦ може звершувати освячення та благословення засобів пересування, які використовуються військовиками на суші, морі, у повітрі, оскільки, у такому разі, мова йде не про освячення гармат, бомб чи ракет, а про збереження життя військовослужбовців.

  Найсвіжіше

  Популярне