Неділя, 14 Квітня, 2024
Бiльше

  За сприяння Фонду митрополита Володимира видано факсиміле Мазепинського Євангелія

  Днями вийшло друком видання, робота над яким тривала не один рік – факсиміле київського примірника Мазепинського Євангелія. Книга належить до національної історичної спадщини. 13 травня директорка типографії Publish Pro Ольга Лопатіна презентувала примірники видання духівнику Фонду пам’яті Блаженнішого Митрополита Володимира митрополиту Переяславському і Вишневському Олександру.

  Про це повідомляє пресслужба Фонду Блаженнійшого Володимира.

  Видатна пам’ятка вперше побачила світ три століття тому (1708 р.) в сирійському місті Алепо коштом гетьмана України Івана Мазепи і містить присвяту гетьману-меценату, написану Антіохійським патріархом Афанасієм ІІІ Даббасом.

  Фото: mvfund.org

  Довгий час цей символ духовного зв’язку України та Антіохії вважався втраченим у нашій державі. Але книга, видана колись спільними зусиллями видатного державного діяча та Церкви, нині отримала нове народження стараннями Посольства України в Лівані у співпраці з Фондом пам’яті Блаженнішого Митрополита Володимира та колективом Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського.

  Видання побачило світ завдяки праці багатьох людей: тих, хто віднайшов книгу, готував до друку і тих, хто на початку XVIII ст. створив цю унікальну пам’ятку. Все це свідчить про глибокий зв’язок поколінь і зв’язок православних християн України та Близького Сходу. Керівник проекту – голова Видавничого відділ Переяславсько-Вишневської єпархії ПЦУ Марина Бурдейна.

  До 30-ліття Незалежності України плануються презентації у Лівані та Україні.

  Фото: mvfund.org

  Найсвіжіше

  Популярне