Неділя, 25 Вересня, 2022
Бiльше

  Патріарх країни агресора привітав вірян РПЦ в Україні із Великоднем, а іншу частину українців обізвав “безбожниками”

  Московський патріарх Кіріл (Гундяєв) не забув за своїх вірян в Україні і привітав їх з Великоднем. Іншу, більшу частину українців, яка належить до ПЦУ, або яка покинула РПЦвУ моспатріарх, обізвав совєтськими “безбожниками”. Крім того, він знову почав перекручувати історичну правду й заперечувати, що РПЦ порушила договір 1686 року (Київський митрополит мав в першу чергу згадувати ім’я Вселенського патріарха, а вже потім Московського).

  Відеозвернення Кіріла опубліковане на офіційному сайті РПЦвУ, а також транслювалось на Медведчуківському Ютуб-каналі “Перший незалежний”. 

  Кіріл назвав “нападками” і “порушенням канонічного порядку” бажання українців молитись в незалежній від Москви церкві. А процес переходу до Помісної Православної Церкви він назвав “утисками” і порівняв із совєтською антирелігійною кампанією.

  “Христос Воскрєсє! В цей великий і святий день сердечно вітаю всіх вас, мої дорогі, зі світлим святом Христового Воскресіння. Нехай вашу радість про Спасителя не затьмарюють діяння тих, хто намагається порушити освячений століттями канонічний порядок церковного життя в Україні. Бо сьогодні мільйони православних віруючих по всьому світу молитовно перебувають з православними України, що відстоюють свою Церкву від нападок”, – сказав Московський патріарх.

  За словами Гундяєва те, що  відбувається з українцями, знаходить відгук у його серці.

  Він також порівняв бажання парафіян перейти в автокефальну і незалежну від РПЦ Православну Церкву України із антирелігійним гонінням совєтів. Самі ж віряни, які перейшли в ПЦУ і ті, що намагаються позбутись московської церкви, на думку Кіріла є схожими на безбожників.

  “…пам’ятаю, як закривали й відбирали храми, нацьковували войовничих безбожників на священиків і на паству, повідомляли на роботу про тих, хто ходить в храм, в надії, що начальство по роботі зупинить своїх підлеглих”, – обурився Кіріл.

  Він як і його підлеглий, митрополит Онуфрій (Березовський), не засудив незаконне привласнення Росією українських суверенних територій Криму. Як і очікувалось, Московський патріарх Кіріл (Гундяєв), в чергове, не звинуватив вище керівництво РФ і особисто Владіміра Путіна в гріху вбивства, крадіжці та брехні. Тисячі вбитих воїнів ЗСУ, на думку РПЦ, полягли від самих Українців, а не від гібридних військ РФ і їхніх ручних (підтримуваних ними) терористів.

  Що цікаво ззаду Кіріла висів український прапор, прапор РПЦ і російський прапор. Також у відеозверненні, разом із Кірілом показали Онуфрія, Павла (Лебідя) та проросійських єрархів Кіпрської церкви, зокрема Ісаю Тамаського.

  Раніше митрополит ПЦУ Димитрій (Рудюк) заявив, що не бачить сенсу в існуванні РПЦ, бо вона не говорить про російсько-українську війну і не визнає її. «Якщо РПЦ мовчить про війну РФ з Україною, то для чого вона взагалі існує», – сказав він.

  Нагадаємо, Путін видав Московський патріархат в Україні назвавши їх російською церквою.

  Найсвіжіше

  Популярне