Неділя, 16 Червня, 2024
Бiльше

  У великодньому вітанні Онуфрій жодного разу не згадав Україну, українців, лікарів та військових

  Предстоятель Московського патріархату у вітальному слові з нагоди свята Воскресіння Христового, як і минулого року, жодного разу не згадав про Україну, українців, а також не висловив слова підтримки на адресу медиків, котрі зараз протистоять пандемії коронавірусу, чи військовослужбовцям, які боронять країну на фронті.

  На відміну від звернень очільників ПЦУ Епіфанія та УГКЦ Святослава.

  Йдеться не про привітання предстоятелів трьох найбільших православних церков, які діють в Україні, а саме про підготовлені ними великодні послання до духівництва та вірян.

  «Вірні чада», «брати і сестри», – ось такими звертаннями обмежується Онуфрій у посланні опублікованому на офіційному сайті РПЦвУ.

  Жодних конкретних і при цьому актуальних прив’язок, як свідчили б, що він звертається саме до парафіян з України, а не з якоїсь іншої країни, які живуть за певних історичних обставин, й саме навесні 2021 року, а не в будь-який інший час, у великодньому посланні Онуфрія немає.

  Натомість предстоятель Української греко-католицької церкви Святослав вітає «всіх хворих і немічних, а також медпрацівників та ваших рідних і близьких, які вами опікуються».

  Про те, від чого зараз найбільше страждають українці, й хто з них наразі найбільше потребує захисту й підтримки від Бога, багато каже предстоятель Православної церкви України Епіфаній.

  «Серед цих вітань з особливим почуттям вдячності від Золотоверхого Києва, від повноти помісної Української Православної Церкви ділимося великодньою радістю з тими, хто на фронті і в тилу несе служіння українському народові, зі зброєю в руках захищаючи нас від російської агресії. Від серця бажаємо воїнам, які жертовно захищають всіх нас, які обороняють державну незалежність України, Божого захисту й перемоги! Також наша спільна подяка лікарям, медичним працівникам і всім, хто з любов’ю піклується про хворих, дбає про захист ближніх від поширення згубної пошесті. Зичимо вам Божої допомоги й успіху в служінні! Сердечно вітаю з Пасхою Господньою кожного, хто щиро працює на благо українського народу в органах державної влади та місцевого самоврядування. Пасхальну радість перемоги над злом ми розділяємо з тими нашими братами й сестрами, хто поки що перебуває в умовах кремлівської окупації, хто терпить від агресора несправедливе ув’язнення, перебуває за ґратами полону. Від тисячолітньої Святої Софії та відродженого Михайлівського Золотоверхого, від першопрестольного Києва, від усіх нас прийміть сердечні вітання й запевнення у щоденній молитві до Бога за ваше визволення», – йдеться у великодньому посланні Епіфанія. 

  Нагадаємо Онуфрій закликав «усіх людей на сході України» перестати стріляти. Також на Великдень Онуфрій розкидувався яйцями в прихожан.

  Найсвіжіше

  Популярне