Неділя, 25 Вересня, 2022
Бiльше

  Українські лаври можуть передати під пряме підпорядкування моспатріарху Кірілу – релігієзнавчиня

  Маємо три лаври – Києво-Печерську, Почаївську на Тернопільщині та Святогірську в Донецькій області. Усіма користується належать Російська православна церква в Україні.

  “Керуються митрополитом Онуфрієм. Але є наміри зробити їх ставропігійними й перевести в пряме підпорядкування московському патріарху Кирилу. Наприклад, як Корецький монастир на Рівненщині. Якщо так станеться, то ніколи не зможемо їх повернути. Хіба силою. Єдине, що тішить – вони розташовані на нашій території. Їх не можна взяти на лопату та пересунути в іншу країну”, – розповіла Gazeta.ua релігієзнавчиня Людмила Филипович.

  Щоб повернути святині українській церкві та українському народу, потрібно щонайменше 10-15 років. Митрополит Епіфаній вчиняє правильно, що не пришвидшує питання.

  “Не діє наскоком, не закликає одразу їх відібрати силою. Бо треба вибити ґрунт з-під ніг у тих, хто заявляє ніби в ПЦУ люди переходять у результаті рейдерства. Той же Путін ніяк не може осягнути, що це воля народу. Епіфаній спокійний, звертається з миролюбивими закликами й готовий до діалогу. Однак цього не хоче інша сторона”, – додала експертка.

  Російська церква – чи не єдиний бастіон, який залишився в президента РФ в Україні, впевнена релігієзнавчиня.

  “Епіфаній це розуміє. Знає, що силою примусити перейти неможливо. Усе слід відвойовувати поступово – і громади, і вплив. Глава ПЦУ нарощує м’язи – готує кадри, працює на комунікацію з греками (мається на увазі Вселенський Патріархат. – ред.). Бо за ними стоїть США. Коли Америка почне боротися з Росією, то остання не витримає”, – додала Людмила Филипович.

  Найсвіжіше

  Популярне