Середа, 17 Квітня, 2024
Бiльше

  Законопроєкт про “Підтримку свободи віросповідання в Україні” повторно подано до Сенату США

  Сенатор-республіканець Роджер Вікер та сенаторка-демократка Джин Шагін повторно подали до Сенату Сполучених Штатів Америки законопроєкт про “Підтримку свободи віросповідання в Україні”.

  “Голос Америки” з посиланням на Гельсінську комісію США повідомляє, що документ звертає особливу увагу на порушення прав вірян на тимчасово окупованих територіях Донецької і Луганської областей, а також, у тимчасово окупованому Росією Криму.

  “Теперішні кремлівські репресії в Україні відображують огидну практику радянських часів, коли вірян переслідували за їхні релігійні вірування”, – охарактеризував проблему сенатор Вікер.

  “Обидві партії вважають нагальною необхідність для Конгресу продемонструвати підтримку Україні у протистоянні жорстокості Путіна, включаючи варварські напади проти мирних релігійних громад”, – підтримала думку свого колеги Джин Шагін.

  Повідомляється, що у разі затвердження законопроєкту, Державний департамент США отримає повноваження враховувати не лише порушення всередині Росії, але і в Криму та на території Донбасу непідконтрольній українському урядові, при визначенні статусу Росії, як країни, що викликає особливе занепокоєння в цій сфері, йдеться в повідомленні.

  Ще з 2018 року, Росія перебуває в категорії країн “для спеціального відслідковування” ситуації з порушенням свободи віросповідання. Визнання Росії країною, що викликає особливе занепокоєння, дає підстави в рамках законодавства США, для обмеження в‘їзду до США для відповідних посадовців країни.

  Відповідний законопроект у середу отримав одноголосну підтримку в Комітеті закордонних справ іншої палаті американського Конгресу – Палати представників.

  Нагадаємо, у квітні цього року Уповноважена з прав людини Людмила Денісова розповіла, що з 49 українських православних організацій, які діяли на початок окупації на Кримському півострові, через репресії РФ залишилися лише 6. Десятки храмів були захоплені окупаційною владою, а релігійні організації “Хізб ут-Тахрір”, “Свідки Єгови” – оголошені терористичними та екстремістськими. У мечетях встановлюється відеоспостереження, а віряни отримують покарання за читання Корану та релігійні пісні.

  Найсвіжіше

  Популярне