П’ятниця, 23 Лютого, 2024
Бiльше

  Російські окупанти дві доби катували струмом арештованого у Криму журналіста “Радіо Свобода”

  Співробітники Федеральної служби безпеки Російської Федерації протягом двох діб піддавали тортурам заарештованого у тимчасово окупованому Криму позаштатного співробітника “Радіо Свобода” Владислава Єсипенка. Застосовуючи до затриманого електричний струм, представники окупаційної адміністрації вони намагалися отримати визнання власної провини.

  Про це пише “ZN,UA”, посилаючись на допис у Facebook журналіста Антона Наумлюка.

  “Надягали на голову щось, підключали струм і поступово збільшували, коли він звикав. Таким чином у нього отримали перші свідчення, які потім ще й записали в інтерв’ю на “Крим 24”, – написав Наумлюк.

  За словами журналіста, інформація про тортури Єсипенка стала відома від джерела, який з ним розмовляв.

  Підтвердження цієї інформації з інших джерел поки немає.

  Нагадаємо, журналіста Владислава Єсипенка затримали 10 березня 2021 року, після того, як чоловік побував на акції до Дня народження Тараса Шевченка у Сімферополі. ФСБ звинуватила кореспондента у “шпигунстві на користь України”. Правозахисники й дружина Єсипенка наголошують, що йому не дають доступу до незалежного адвоката, тож закликали міжнародну спільноту втрутитися у ситуацію.

  У ФСБ стверджують, що під час обшуку з автомобіля Владислава Єсипенка було вилучено предмет, схожий на саморобний вибуховий пристрій, який затриманий нібито зберігав “для власної безпеки”.

  Служба зовнішньої розвідки України назвала затримання працівника ЗМІ пропагандистською акцією, якою окупаційна влада намагається створити відповідний фон до роковин окупації півострову.

  18 березня у США засудили арешт журналіста Єсипенка в окупованому Криму. У посольстві США в Україні арешт позаштатного співробітника “Радіо Свобода” назвали політично мотивованим.

  Найсвіжіше

  Популярне