Неділя, 19 Вересня, 2021
Бiльше

  Путін заборонив українцям володіти ділянками в окупованому Криму

  Президент РФ Владімір Путін підписав указ про заборону на володіння ділянками землі у тимчасово окупованому Криму іноземцям, зокрема й українцями. Ділянки примусово продадуть громадянам Росії.

  Указ, який підписано ще минулого року, набув чинності 20 березня 2021 року. Документ опублікувано на офіційному правовому порталі РФ. Обмеження зачеплять 19 муніципальних утворень Криму (всього їх 25). Серед них Євпаторія, Керч, Ялта, Судак. Заборона на володіння землею іноземцям також поширюється на 12 муніципалітетів Севастополя. Під заборону не потрапили землі в Сімферополі, Джанкої, Красноперекопську, Білогірському, Красногвардійському та Первомайському районах, повідомляє Obozrevatel.

  Російські ЗМІ з посиланням на Росреєстр повідомляють, що заборона на володіння іноземцями землею прописана в Земельному кодексі. Зі свого боку Путін може указами віднести ті чи інші території до прикордонних, що й сталося рік тому.

  “Іноземцю необхідно передати права на землю протягом року з моменту виникнення права власності”, – повідомляють росЗМІ. Росреєстр заявив, що, якщо іноземці не передали права на землю в установлені строки, таке майно за рішенням суду, винесеним за заявою органу влади, підлягає примусовому продажу. Станом на квітень 2020 року іноземцям належали понад 11,5 тис. ділянок, які підпадають під дію указу. У число власників землі в Криму увійшли громадяни 55 країн, більшість із них – українці.

  Пізніше в МЗС України повідомили, що так званий указ Путіна про заборону мати іноземцям у власності землю в окупованому Криму нікчемний і не має правових наслідків для України.

  Найсвіжіше

  Популярне