Субота, 25 Вересня, 2021
Бiльше

  На Волині священник РПЦвУ не захотів причащати дітей, хрещених у ПЦУ

  У селі Ветли Любешівського району Волинської області священник РПЦвУ відмовився причащати п’ятирічного хлопчика та трирічну дівчинку, які належать до Православної Церкви України.

  Служитель РПЦвУ порадив матері дітей вивчити молитви і просити прощення. А представники моспатріархату пояснили, що відмова в причасті могла бути, якщо діти належать до «розкольників», повідомляють Волинські новини із посиланням на маму дітей Тетяну Слюсар.

  Зі слів жінки, перед Прощеною неділею вона разом із дітьми поїхала навідати родину у село Ветли Любешівського району, де народилася, бо зараз разом із сім’єю мешкає у Луцьку. 14 березня вона вирішила відвідати місцеву церкву московського патріархату і причастити там дітей. Однак служитель РПЦвУ відмовив їй у цьому.

  «У Прощену неділю ми пішли до сільської церкви. До причастя моїх дітей разом зі своїми повела сестра. Але священник причащати дітей відмовився. Сказав, що їх потрібно похрестити. Але мої син та донька хрещені у кафедральному соборі Святої Трійці в Луцьку. На зауваження сестри, що племінники пройшли чин хрещення, не зреагував. Після служби я підійшла до священника і попросила пояснити, чому він відмовився причащати дітей. Але він відповідав запитанням на запитання і жодної відповіді не дав. До того ж одна з його підопічних почала розповідати, що, мовляв, українська церква існує лише 20 років і раніше такої не було взагалі. Чого мої діти, народжені в Україні, приходять до православного храму і не можуть отримати причастя? Вони в мене хрещені і введені в церкву. Церкву я до цього часу не ділила, бо Бог, якому я молюся, у мене один. Чим завинили перед ним діти, які прибігли до мене й запитали, чого батюшка „не дав меду“. Що маю їм сказати? Що священники ділять церкву?» — обурюється жінка.

  Вона зазначила, що після розмови отець Вячеслав Скупейко зневажливо сказав їй: «Танько, попустися!»

  «Я виросла у цьому селі, тому знаю, що батюшка у нас такий, як є. На похоронах говорить про веселе, а на весіллі — про те, що ми всі „там будемо“. Він вінчав нас з чоловіком. Але це вже переходить всі межі», — каже пані Тетяна.

  Сам настоятель Свято-Миколаївського храму у селі Ветли протоієрея В’ячеслав Скупейк не зміг аргументувати свою відмову і попросив навчити пані Тетяну молитви «Отче наш».

  «Треба було їй їсти дати, чого ви їсти не дали? Побесідувати з нею, навчити «Отче Нашу», — порадив журналістці священник, а коли знову почув запитання, було все-таки причастя чи ні, сказав «не бажаю мати з вами діла».

  Пізніше служитель РПЦвУ перетелефонував журналістці і зазначив, що причащає всіх діток, які до нього приходять, але Тетяна, мовляв, обізвала його і забрала дітей.

  «Якщо ви православні, то скажіть їй (Тетяні, — ред.), хай поститься і прощає всім, і в неї прощення попросили. Якщо ви християнка і ходите до сповіді, то це все зрозумієте. І не підкопуйте, не треба вирішувати ніяких конфліктів. Хай вивчить молитви. Вона така жіночка є», — прокоментував священник.

  Утім так і не зрозуміло, чому гріхи матері дітей могли повпливати на заборону причащатись.

  «У вас дітки є?», «А ви ходите до сповіді?» — відповідав питанням на запитання журналістки, ухиляючись, і, насамкінець, благословивши «помагай вам, Боже», кинув слухавку.

  Представники РПЦвУ на Волині порадили звертатись жінці до вищого керівництва московського патріархату, а не до журналістів.

  «Ви можете дати тій жінці наш номер телефону, і ми напряму її сконтактуємо з владикою для вирішення питання. Батюшка міг відмовити людині в причасті, якщо вона нехрещена чи неправославна, чи, можливо, людина поїла перед таїнством. Причин може бути багато. Якщо вона чи її діти не хрещені у православній церкві, у якій служить батюшка, чи вона є католиком, чи протестантом, чи є іншим розкольником. Зрозуміло, що настоятель повинен пояснити, якщо людина хоче ходити у цю церкву, то вона має покаятися і він буде її причащати. А якщо вона, наприклад, говорить, що буде ходити в іншу церкву, то в такому разі священнослужитель також може відмовити у таїнствах. Якщо не цієї ж юрисдикції церква і хрещена людина в другій, він (священник, — ред.) має право її не причащати. І не треба перехрещувати, але віропомазати, що означатиме приєднання до церкви. Якщо мова про дітей — це повинні зробити батьки. А якщо вони там (у селі Ветли, — ред.) не живуть і ходять в іншу церкву, зрозуміло, що батюшка не буде їх причащати», — прокоментував Віктор Аніпко.

  Нагадаємо, РПЦвУ у Рівному не відмовилось від хресної ходи 21 березня. Також громада села, де вигнали попа за привітання Путіну, отримала невеличку перемогу.

  Найсвіжіше

  Популярне