П’ятниця, 17 Вересня, 2021
Бiльше

  Причетні до прийняття Харківських угод відповідатимуть незалежно від прізвищ – секретар РНБО

  Незалежно від посад та прізвищ, особи, які були причетні до підписання Харківських угод, нестимуть відповідальність.

  Про це заявив секретар РНБО Олексій Данілов, коментуючи питання причетності першого заступника секретаря РНБО Руслана Демченка до підготовки Харківських угод, передає Укрінформ.

  «Я можу сказати, що якщо хтось, – не має значення хто, – із посадовців був причетний, він має за це відповідати. Чи був пан Демченко причетний чи ні – мені не відомо. Якщо в процесі слідства, в процесі дослідження, які будуть робити слідчі, щось буде з’ясовуватись, ще раз – немає значення прізвище, ім’я, по батькові, має значення позиція, яку буде займати слідство… Ви чули виступ Президента, він чітко сказав: індульгенції ні в кого немає, якщо людина винна, вона має відповідати», – заявив Данілов.

  Він також поінформував, що під час засідання РНБО порушувалось питання про притягнення відповідальності не лише народних депутатів, які голосували за Харківські угоди, а й інших посадовців та урядовців, які готували документ.

  «Не має значення – депутати, заступники міністрів, міністри – всі, чиї підписи стоять під цими документами, мають нести відповідальність», – наголосив Данілов, додавши, що правоохоронці повинні розібратись з питанням державної зради, аби в майбутньому ця проблема не повторювалась.

  Раніше ЗМІ повідомили, що перший заступник секретаря Ради національної безпеки та оборони Руслан Демченко, який з 26 лютого 2010 року по 5 березня 2014 року був заступником та першим заступником міністра закордонних справ, готував та погоджував текст Харківських угод.

  11 березня Рада національної безпеки і оборони доручила Службі безпеки України вивчити обставини голосування народних депутатів шостого скликання за Харківські угоди та, у разі підтвердження ознак державної зради, порушити проти них кримінальні справи за ст. 111 Кримінального кодексу України.

  12 березня Служба безпеки України розпочала досудове розслідування щодо обставин підписання та ратифікації Верховною Радою 2010 року угоди щодо перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України.

  Угода між Україною і Російською Федерацією, підписана 21 квітня 2010 року у Харкові тодішніми президентами України Віктором Януковичем та Росії Дмітрієм Мєдвєдєвим, передбачала продовження терміну перебування Чорноморського флоту Російської Федерації у Севастополі з 2017 до 2042 року з автоматичним продовженням на 5 років, якщо будь-яка сторона не висловить заперечення, та встановлювало орендну плату за перебування там флоту.

  Найсвіжіше

  Популярне