Субота, 25 Вересня, 2021
Бiльше

  У ПЦУ просять вірян ставитись до вакцинації відповідально і ретельно

  Православна Церква України закликає свої вірян ставитись до вакцинації із відповідальністю і ретельністю.

  «Свідомо ставлячись до збереження власного здоров’я та здоров’я оточуючих, розуміючи, що людське життя є дар Божий та має велику цінність, кожен має підійти до цього питання відповідально, ретельно зваживши всі «за» і «проти», в той же час пам’ятаючи, що питання вакцинації не є виключно особистим – воно напряму стосується здоров’я всього народу і життя наших ближніх», – йдеться на Фейсбук сторінці ПЦУ.

  Крім того, у ПЦУ нагадали, що свою позицію щодо щеплень вони озвучили до початку пандемії, чітко наголосивши на тому, що у Православної Церкви України немає жодних заперечень щодо вакцинації в цілому як медичної процедури: вона не суперечить ані Божим заповідям, ані засадам християнської віри.

  Водночас, Православна Церква України «не буде примушувати будь-кого до вакцинації». «Процедура вакцинації мусить бути добровільною та усвідомленою. Кожна людина вільна прийняти власне зважене та відповідальне рішення, яке буде спиратися на фахові висновки та рекомендації лікарів, медиків, спеціалістів, буде враховувати стан здоров‘я та інші важливі фактори».

  «Ця позиція відповідає загальному вченню Церкви щодо лікування – закликаючи вірних дбати про здоров’я, Церква спонукає всіх дослухатися до лікарів, використовувати добрі засоби лікування, однак не може ані визначати, яке саме це має бути лікування у конкретному випадку чи якими саме засобами», – зазначають у ПЦУ.

  Церква як інституція, священнослужителі, релігійні діячі не можуть і не повинні брати на себе відповідальність щодо сертифікації, якості, ефективності, умов транспортування і зберігання доз вакцини, правильності та доцільності для конкретної особи проведення процедури щеплення. Адже це – зона відповідальності системи охорони здоров’я та держави, – пояснили в Українській Церкві.

  Нагадаємо, раніше Духовний Фронт України повідомляв, що вакцинація українців російським «Спутніком» — це глобальна мета Кремля. Також Синод Церкви Грузії підтримав добровільну вакцинацію. Синод Кіпрської церкви підтримав вакцинацію й засудив теорії змови про коронавірус. РПЦвУ, навпаки, прийнявши естафету від ОПЗЖ, стала формувати фронт проти іноземних вакцин для України.

  Найсвіжіше

  Популярне