Неділя, 1 Серпня, 2021
Бiльше

  У Києві до роковин розстрілів на Майдані вшанували Героїв Небесної сотні

  У Києві вранці 18 лютого біля каплиці Архистратига Михаїла, що розташована на алеї Героїв Небесної Сотні, відбулося заупокійне богослужіння за усіма полеглими Героями Небесної Сотні.

  За спокій душ полеглих Героїв Небесної Сотні молилось духовенство ПЦУ та УГКЦ, повідомляє пресслужба Свято Миколаївського храму на Татарці.

  Вшанувати пам’ять героїв Небесної Сотні прийшли рідні та близькі загиблих, кияни і міський голова Віталій Кличко.

  Напередодні Верховна Рада визнала Євромайдан історичною подією та закликала розслідувати злочини проти його учасників.

  Пам’ятні заходи зі вшанування учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної сотні почалися цього тижня. День Героїв Небесної сотні – 20 лютого, він встановлений указом президента у 2015 році.

  Як повідомив Інститут національної пам’яті, до роковин наймасовіших розстрілів протестувальників під час Революції гідності відбудеться понад 30 подій, які триватимуть із 16 лютого до 14 березня. Детальна програма за посиланням.

  20 лютого, з 19:00 до 23:00, відбудеться традиційне запалення «Променів гідності» на алеї Героїв Небесної сотні.

  21 листопада 2013 року в Україні почався Євромайдан. Він став відповіддю на рішення влади зупинити підготовку до підписання Угоди про асоціацію з ЄС. Протести набули більших масштабів після розгону 30 листопада і тривали до лютого 2014 року. Силовики кілька разів намагалися розігнати учасників протестів.

  За даними прокуратури, всього під час Революції гідності постраждали 2,5 тисячі людей, 104 із них загинули – більшість у лютому 2014 року. Згодом загиблих учасників акцій протесту почали називати Небесною сотнею. За даними Міністерства внутрішніх справ, від 18 лютого по 2 березня 2014 року під час виконання службових обов’язків у центрі Києва загинули також 17 силовиків.

  Найсвіжіше

  Популярне