Понеділок, 17 Червня, 2024
Бiльше

  Рада просить світову спільноту посилити санкції проти РФ за окупацію Криму. Хто з нардепів не голосував за постанову?

  Верховна рада просить світову спільноту посилити санкції проти Росії за окупацію Криму. 314 народних депутатів підтримали відповідний проект постанови №4655.

  Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на трансляцію засідання Ради.

  Парламент звертається до Організації Об’єднаних Націй, Європейського парламенту, Парламентської Асамблеї Ради Європи, Парламентської Асамблеї ОБСЄ, ПА НАТО, ПА ОЧЕС, урядів і парламентів держав світу та просить засудити дії РФ, спрямовані проти територіальної цілісності та суверенітету України.

  “Посилити політико-дипломатичний і санкційний тиск на державу-окупанта до повного припинення нею збройної агресії та відновлення суверенітету і територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаного державного кордону, продовжувати політику невизнання спроби анексії Автономної Республіки Крим та міста Севастополь”, – сказано у документі.

  Нардепи закликають використати всі можливі міжнародні політико-дипломатичні та санкційні механізми щодо федерації для негайного звільнення усіх українців, яких РФ незаконно утримує на тимчасово окупованих територіях Криму та у Росії.

  ВР просить партнерів протидіяти мілітаризації Кримського півострова; вимагати від Росії припинити агресивні дії в Чорноморському регіоні, практику перекриття для торговельного судноплавства значних районів акваторії Чорного та Азовського морів під приводом військових навчань, практику блокування українських портів з використанням гібридних методів.

  “Вимагати від Російської Федерації припинити спроби розширення своєї юрисдикції на ядерні об’єкти та інфраструктуру на тимчасово окупованих територіях АР Крим, використання захоплених українських підприємств оборонної промисловості та надати світовому співтовариству чіткі запевнення щодо нерозміщення на тимчасово окупованих територіях України ядерної та іншої зброї масового знищення”, – вказано у постанові.

  Парламентарі просять Захід вимагати від РФ припинити насильницьке переміщення незаконно засуджених громадян України з Криму до Росії.

  “Вимагати від Російської Федерації припинити депортацію цивільного населення з тимчасово окупованих територій Автономної Республіки Крим та міста Севастополь та переміщення громадян Російської Федерації на тимчасово окуповану територію України”, – підкреслюється у документі.

  Рада закликає застосовувати всі можливі види санкцій до фізичних та юридичних осіб, органів державної влади РФ, органів окупаційної влади федерації, причетних до окупаційної політики на тимчасово окупованих територіях України та системних порушень прав людини.

  За постанову проголосувало 314 нардепів, проти – 0, утрималися – 9, не голосували – 35.

  Скріншот: “Ракурс”

  “Опозиційна платформа – За життя” не дала жодного голосу за постанову, 8 депутатів фракції утримались, а 17 не голосували, хоча були присутні в залі.

  Скріншот сайту ВР

  Утримався також член депутатської групи “Довіра” Олександр Ковальов, який обирався в одномандатному окрузі №51 в Донецькій області. З його колег по фракції за постанову не проголосували Бакунець П.А., Єфімов М.В., Кіт А.Б.

  З інших фракції за звернення не проголосували:

  – “Слуга народу” – 7 депутатів: Аллахвердієва І.В., Володіна Д.А., Завітневич О.М., Качура О.А., Корнієнко О.С., Савченко О.С., Саламаха О.І.;

  – “Партія “За майбутнє” – 6 депутатів: Герега О.В., Івахів С.П., Кіссе А.І., Колихаєв І.В., Палиця І.П., Яценко А.В.;

  – “Голос” – 1: Железняк Я.І.

  Позафракційний депутат Магера С.В. також не голосував за Звернення до міжнародних організації щодо окупації Криму.

  Найсвіжіше

  Популярне