П’ятниця, 30 Липня, 2021
Бiльше

  Релігійні лідери закликали МОН дбати про моральні орієнтири в освіті

  Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій на зустрічі із міністром освіти і науки звернула увагу на питання викладання предметів духовно-морального спрямування в державних закладах освіти і визнання державою дипломів вищих духовних закладів.

  Головуючий у ВРЦіРО глава УГКЦ Святослав (Шевчук) подякував міністру Сергію Шкарлету за створення експертної комісії з етики і предметів духовно-морального спрямування, повідомляє сайт ВРЦіРО.

  На думку членів Ради Церков, «Християнська етика» та інші подібні предмети є позитивним і ефективним елементом виховної складової освітнього процесу.

  «Моральна складова, основи знать про релігії та їх відображення в культурі українського народу  повинні бути присутніми у навчальному процесі. Вірити чи ні – справа особистого вибору і відповідальності людини. Але освіченість у елементарних питаннях релігії – ознака культурної і всебічно розвиненої особистості, і цю можливість школа має давати», – пояснив архієпископ Чернігівський і Ніжинський Православної Церкви України Євстратій.

  Міністр нагадав, що предмет «Християнської етики», програма якого не передбачає жодних релігійних обрядів і розроблялася представниками різних церков, вже 15 років викладається в школах України, а в західних регіонах – ще триваліше. Він наголосив, що у цьому питанні держава виходить із міжнародних зобов’язань України забезпечити право віруючих батьків на релігійне виховання своїх дітей, що лише збагачує плюралізм в освіті поряд із збереженням світського характеру освіти в державних і комунальних школах.

  Окрім цього учасники зустрічі обговорили питання практичної реалізації принципу “гроші за дитиною”. Починаючи з 2019 року, державне фінансування шкільного навчання можуть отримувати всі учні, в тому числі ті, які навчаються у приватних закладах освіти, заснованих релігійними організаціями. Таке зобов’язання держави передбачено у п. 10 ст. 78 Закону України «Про освіту».

  Також релігійні діячі пояснили міністру суть своїх зауважень до антидискримінаційної експертизи підручників і навчальних програм, запроваджену МОН. На їхнє переконання, останнім часом спостерігається спотворення ідеї забезпечення рівних прав і можливостей, коли під гарними гаслами боротьби з дискримінацією з освітнього процесу усуваються моральні орієнтири, сімейні цінності, духовне і культурне надбання українського народу.

  «Міністерство освіти і науки України завжди готове до повної співпраці, особливо, коли йдеться про мораль, про з’єднання України, про позитивні якості, які закладені в будь-якій релігії, про встановлення тих форм життя, які є базовими у нашій суспільній взаємодії», – зазначив міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

  Головуючий у ВРЦіРО Блаженніший Святослав ствердив, що Рада Церков вбачає у співпраці з Міністерством освіти і науки України важливий напрямок своєї діяльності.

  Нагадаємо, що рішення про введення християнської етики в школах, прийматимуться на місцевому рівні.

  Найсвіжіше

  Популярне