Вівторок, 16 Липня, 2024
Бiльше

  Інститут національної пам’яті зруйнував російський міф про землі «Новоросії»

  Інститут національної пам’яті випустив п’ятий, завершальний відеоролик проєкту краєзнавчих лекцій «Український Південь», який розповідає про історію Ханської України. Відеоролик розбиває російський пропагандистський міф про Новоросію, яка нібито належала до Російської імперії.

  Про це повідомляється на сайті УІНП, передає 5 канал.

  Науковці роблять українцям історичний екскурс у «родинний спадок», де було багато національних меншин, зокрема – українське козацтво, яке безпосередньо впливало на розвиток півдня України.

  Так, на території, яка була підконтрольна кримському хану і Османській імперії, ще в XVII столітті між Південним Бугом і Дністром було чотири райони, населених саме українським народом. Саме тому в ті часи з’явилася назва «Ханська Україна». Все це відбувалося задовго до 1789 року, коли війська Російської імперії за підтримки знову ж українського козацтва захопили фортецю Хаджибей.

  «Навіть для нинішніх мешканців Одещини та Миколаївщини правда про Ханську Україну або Ганщину – це майже наукова фантастика, бо про неї ані пари з вуст не було в шкільних підручниках історії, а академічна наука обмежувалася татарською назвою цієї території – Єдисан» – зазначив керівник Південного міжрегіонального відділу УІНП Сергій Гуцалюк.

  Довідково: Проєкт краєзнавчих лекцій “Український Південь” покликаний деконструювати історичні міфи про заселення південної України, а також розповісти про ключову роль в освоєнні цих територій українцями. Ініціаторами та координаторами інформаційно-просвітницької кампанії виступив Південний міжрегіональний відділ Українського інституту національної пам’яті.

  Найсвіжіше

  Популярне