Середа, 28 Лютого, 2024
Бiльше

  Перенесли через розголос: Київрада не голосувала за виділення землі російському “Бабин Яр”

  Київрада не голосувала за проєкт меморіалу “Бабин Яр” з подальшою передачею їм трьох ділянок землі, який фінансується російськими олігархами.

  Про це в четвер, 11 лютого, написав на сторінці у ФБ активіст Роман Сініцин, інформує “Новинарня”.

  “Щойно Віталій Кличко на особистій зустрічі проламував “Голос” і “Батьківщину” втопити за рснявий музей, але поки там не певно, тому перенесли на наступну сесію. Будемо тримати в курсі. Перенесли виключно через розголос, тому всім дякую, не розслабляємось”, – написав Сініцин.

  Як інформувала “Новинарня“, депутатів Київради закликали не голосувати за проєкт меморіалу “Бабин Яр” з подальшою передачею їм трьох ділянок землі, який фінансується російськими олігархами.

  Питання про цей проєкт був одним із пунктів порядку денного на сесії Київської міської ради у четвер, 11 лютого.

  Як відомо, Меморіальний центр Голокосту “Бабин Яр” в Україні заснували у 2016 році.

  За планом у 2023 році на місці урочища Бабин Яр у Києві мали відкрити меморіал із музеєм і дослідницькою зоною.

  Однак проєкт розкритикували через те, що в нього вклали гроші російські бізнесмени українського походження Павло Фукс, Михайло Фрідман і Герман Хан.

  У вересні 2019 року журі міжнародного архітектурного конкурсу обрало проєкт майбутнього Меморіального центру Голокосту “Бабин Яр”, розроблений командою австрійських архітекторів. Вони запропонували прокласти підземну стежку, яка веде до центру з темним і світлим залами. Однак проєкт розкритикували за те, що він порушує традиційний іудейський закон, що забороняє розкопувати і забудовувати місця поховання.

  Опоненти концепції Фрідмана — Хана виступають за інший варіант музею, який розробив Інститут історії Національної академії наук. Він пропонує відкрити музей у вже наявному приміщенні колишньої контори єврейського кладовища. У 2018 році цю ідею профінансувало Міністерство культури.

  Нагадаємо, Служба безпеки України інформувала Кабінет Міністрів про ризики, які несе в собі Меморіальний центр Голокосту “Бабин Яр”, і можливості використання цього проєкту для дискредитації України.

  А співголова Асоціації єврейських організацій та общин України (ВААД) Йосиф Зісельс назвав будівництво тимчасової меморіальної синагоги в Бабиному Яру на місці Кирилівського православного кладовища черговою спробою Росії спровокувати конфлікт між національними меншинами України.

  Найсвіжіше

  Популярне