Середа, 22 Травня, 2024
Бiльше

  “Невдоволення владою призводить до гонінь на церкву”: Новітня пропаганда від РПЦ

  Російська православна церква з самого початку мітингів на підтримку опозиціонера Навального намагається спинити протести “силою слова”. Свою солідарність з Кремлем висловили предстоятель РПЦ та найбільш авторитетні архієреї Моспатріахату.

  Очільник Тольяттинської єпархії РПЦ єпископ Нєстор (Любєранскій) також підтримав тренд “єдності Моспартріараху та Кремля”. У своїй нещодавній проповіді він продемонстрував неабияку винахідливість “словесної майстерності”, заявивши, що в результаті мітингів та протестів може постраждати сама церква.

  Архієрей виявив чимало спільного між революцією 1917 року та подіями в Росії 2021 року.

  “У нашому суспільстві відбуваються ті ж процеси, які були майже сто років тому. Так само люди виходили на вулиці з протестами, так само були невдоволені владою. І, здавалося, все робилось з хорошою метою: все для блага народу. А закінчувалось – гоніннями…”, – цитує слова єпископа Нєстора (Любєранского) видання “Ахилла”.

  На думку архієрея, віряни мусять “укріплюватись у любові Христовій”, а не брати участь у протестах.

  Втім, у виданні поставили досить слушне питання: а чи не за такі проповіді і розпочинались гоніння? Невже презирство та ненависть до представників духовенства не виникало через те, що клірики прислужували владі і допомагали їй придушувати свободу народу та мрії про краще життя?

  Не зважаючи на актуальність цього питання для сучасної Росії, воно і досі лишається відкритим.

  Найсвіжіше

  Популярне