Неділя, 21 Квітня, 2024
Бiльше

  МЗС готує сюрприз до 30-ї річниці незалежності: Степан Бандера буде перепохований на Батьківщині?

  Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба розповів, яким буде святкування 30-ї річниці незалежності України, яке пройде у серпні 2021 року.

  Ще в жовтні минулого року президент Володимир Зеленський підписав указ про організацію заходів із нагоди 30-ї річниці свята. На Хрещатику та майдані Незалежності планується проведення військового параду.

  Очільник МЗС Дмитро Кулеба в інтерв’ю “Радіо Свобода” розповів і про сюрприз, який очікує на українців у серпні поточного року, пише “Ракурс”.

  “Сюрприз! Цього ніколи не було, і якщо це вийде, то я буду щасливий. Я буду вважати, що не дарма був міністром саме в рік 30-ї річниці. Ми хочемо дещо привезти до України. Привідкрию трошки залаштунки. Дещо, що знаходиться за кордоном”, – зазначив глава дипломатичного відомства.

  Яким саме буде анонсований сюрприз, точно не відомо. Та все ж, таємниця, з високою долею імовірності, розкрита.

  “Новий формат”, посилаючись на народного депутата України Максима Бужанського, пише, що до 30-ї річниці незалежності України може відбутись перепоховання праху Степана Бандери.

  Могила Степана Бандери в Мюнхені
  Могила Степана Бандери у Мюнхені. Фото взято з patrioty.org.ua

  Нагадаємо, Степан Бандера, один з ідеологів і теоретиків українського націоналістичного руху XX століття, був убитий совєтським агентом за наказом Нікіти Хрущова у жовтні 1959 року в німецькому Мюнхені. Могила Бандери знаходиться на мюнхенському цвинтарі Вальдфрідгоф і була неодноразово паплюжена вандалами.

  Нагадаємо, в ніч на 5 лютого на площі Кропивницького у центрі Львова невідомі облили червоною фарбою пам’ятник лідеру ОУН Степану Бандері.

  Найсвіжіше

  Популярне