П’ятниця, 30 Липня, 2021
Бiльше

  Журналісти знайшли у цивільної дружини підсанкційного Козака квартиру в Москві за $13 млн

  Цивільна дружина підсанкційного нардепа від “Опозиційної платформи – За життя” Тараса Козака Наталя Лавренюк володіє квартирою в Москві вартістю близько 13 млн доларів (приблизно 350 млн грн). Водночас стало відомо, що нардеп купував телеканали Zik, NewsOne і “112 Україна” на кошти від кіпрських компаній.

  Дані про московську квартиру Лавренюк оприлюднили журналісти проєкту “Схеми”, посилаючись на виписку з реєстру майнових прав РФ (щоб подивитися фото і відео, доскрольте сторінку до кінця), передає Obozrevatel.

  Зазначається, що квартира площею 657 квадратних метрів розташована в одному з найдорожчих московських комплексів Knightsbridge Privat Park на вулиці Єфремова, 19. Придбала Лавренюк її в березні 2020 року.

  Житло є дворівневим, воно розташоване на першому поверсі одного з будинків і має так званий антресольний поверх.

  У журналістському розслідуванні уточнюється, що Лавренюк також володіє чотирма паркомісцями і двома підвальними приміщеннями в зазначеному комплексі.

  “Комплекс також відомий і тим, що в ньому живе російська владна еліта. Журналісти-розслідувачі знаходили там квартиру керівника “Пошти Росії” Миколи Подгузова (386 кв.м) та сестри глави уряду Російської Федерації Михайла Мішустіна (170 кв.м). Але площа квартири цивільної дружини народного депутата Тараса Козака значно перевищує розміри приміщень російських чиновників у цьому комплексі”, – йдеться в повідомленні.

  За даними журналістів, наявність цивільної дружини Наталії Лавренюк було встановлено восени 2019 року. “Вони разом подорожують, відзначають свята, ділять спільний побут і мають спільну дитину. Водночас Козак не декларує Лавренюк та відомості про її майно і доходи”, – підкреслюється в розслідуванні.

  Декларація Козака і кошти на купівлю телеканалів

  Водночас стало відомо, що Козак купував телеканали, що потрапили під санкції, в Білорусі на гроші, отримані від кіпрських компаній. Про це свідчать дані його декларацій за останні роки.

  Так, 11 грудня 2019 року народний депутат заплатив 62,32 млн грн за дев’ять компаній групи “112 Україна” (57,65 млн грн – за внесені до списку санкцій і ще 4,66 млн грн – за три інші компанії).

  У той же день Козак оплатив в Білорусі 16,42 млн за авіаперевезення і 1,06 млн грн – за оренду нерухомості, а за тиждень до і тиждень після – 1,19 млн грн комісії банкам.

  У середині грудня 2018 року він відзвітував про отримання корпоративних прав цих компаній. Продавцем стала швейцарська Plirofories AG, а зобов’язання Козака перед нею – $2,63 млн.

  Права на ТОВ “Новости 24 години” (NewsOne) політик купив у 2018 році за 41,06 млн грн через швейцарську компанію MW Investment AG. У тому ж році він витратив у сусідній країні 20,56 млн грн на авіаперевезення.

  Найсвіжіше

  Популярне