Четвер, 25 Липня, 2024
Бiльше

  Московський патріархат немає богословсько-канонічних аргументів проти ПЦУ

  Єрарх Православної Церкви України Архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір (Бубнюк) впевнений, що Московський патріархат завжди боявся глибокої богословсько-історичної дискусії щодо автокефалії, оскільки не мав вагомих аргументів проти неї.

  «Бо коли їм наводиш купу аргументів із церковного права, з історії Церкви, у них немає відповідей, крім просто сказати: ви – розкольники, ідіть геть. І це давало сили і розуміння того, що невизнання є тимчасовим», – розповів в інтерв’ю Релігійній правді архієпископ Федір.

  Він підкреслив, що у РПЦ керуються не канонами, а шовінізмом.

  «Коли Російська Церква, як і російська держава, просто не визнає нас як народ і заперечує можливість існування Української Церкви – незалежної, самокерованої, автокефальної – це чисто людські амбіції, це гординя, яка не має нічого спільного з догматами віри, з канонами Церкви», – додав архієпископ Федір.

  Крім того, він досліджував історію РПЦ й новітніх церковних розколів.

  «Коли ти бачиш, що Болгарська Церква була не визнана, а потім її визнали, потім РПЗЦ – Російська Закордонна Церква – були розкольниками, тут зійшлися з РПЦ, обнялися, поцілувалися й усе забули, ти розумієш, що все це абсолютно людське, що йдеться про мирську пиху, гріх мирської гордині», – наголосив владика.

  Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що до Полтавської єпархії ПЦУ перейшло чотири священники.

  Найсвіжіше

  Популярне