П’ятниця, 23 Лютого, 2024
Бiльше

  ЄСПЛ задовольнив низку позовів про порушення прав людини під час протестів на Майдані

  Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) задовольнив низку позовів, які стосуються численних порушень Європейської конвенції з прав людини з боку української влади під час революційних подій на Майдані у Києві та інших регіонах України.

  Про це йдеться в оприлюднених 21 січня рішеннях ЄСПЛ стосовно п’яти справ та 38 заявників, повідомляє Укрінформ.

  «Справи стосуються подій щодо протестів на Майдані у Києві та інших містах України. Йдеться про розгін протестувальників, їхні затримання, викрадення активістів та погане поводження з ними, а також пов’язані з цим процесуальні дії», – заявили у ЄСПЛ.

  Заявники скаржилися на сутички з правоохоронцями та цивільними особами, підконтрольними поліції, так званими «тітушками», на брутальне поводження з боку поліції, заборону права на протест, необґрунтовані затримання. Одна справа стосувалася також загибелі людини.

  Суд встановив, що влада навмисно застосовувала насильство, і що держава є відповідальною за загибель протестувальника.

  ЄСПЛ також підтвердив, що затримання були упередженими; влада навмисно намагалася припинити мирні протести, використовуючи насильство та несправедливі затримання.

  Суд також відзначив, що такі зловживання з боку влади були частиною загальної стратегії, а розслідування порушень були неефективними.

  Зокрема, ЄСПЛ виявив такі численні порушення Європейської конвенції з прав людини: ст. 3 (Заборона тортур, нелюдської поведінки та приниження); ст. 5 (Право на свободу та безпеку); ст. 11 (Свобода зібрань та об’єднань); ст.2 (Право на життя); а також ст. 9 (Повага на приватне та сімейне життя).

  За даними прокуратури, всього під час Революції Гідності постраждали 2,5 тис. людей, понад 100 із них загинули – більшість у лютому 2014 року. За даними Міністерства внутрішніх справ, від 18 лютого по 2 березня 2014 року під час виконання службових обов’язків у центрі Києва загинули також 17 силовиків.

  Нагадаємо, 14 січня Велика Палата Європейського суду з прав людини у Страсбурзі винесла рішення про прийнятність міждержавної справи за позовом України проти Російської Федерації щодо Криму.

  Найсвіжіше

  Популярне