Четвер, 25 Липня, 2024
Бiльше

  Чому католики та вірмени Болгарії вимагають зміни дати парламентських виборів у країні

  Минулої п’ятниці президент Болгарії Румен Радев оголосив, що наступні парламентські вибори в країні відбудуться навесні, 4 квітня. Серед перших, хто висловив незгоду з оголошеною датою, були болгарські католики та вірмени-міафізити, бо цього року саме 4 квітня обидві конфесії святкуватимуть Великдень.

  Місто Раковські, де проживає найбільша католицька громада Болгарії, скерувало офіційного листа до президента Румена Радева з проханням змінити дату парламентських виборів. Місцева влада непокоїться, що у великодній день просто не зможе укомплектувати виборчі комісії.

  У Болгарії католицизм четверта за величиною конфесія (48 945) після православного християнства (4 374 135), ісламу (577 139) та протестантизму (євангельське християнство) – 64 476. Більше половини католиків зосереджені в Пловдивській області, а безперечною столицею католицизму в Болгарії є згадане місто Раковські.

  Католицький храм Пресвяте сердце Ісусове в місті Раковські. Світлина: Вікіпедія

  Згідно офіційної інформації, 2018 року в Раковські проживало 14 731 чоловік, з них близько 14 500 – або 98% – католики. Історики нагадують, що місцеві жителі не відмовлялись від Святого Престолу і відвідували костел навіть за часів комуністичної диктатури. Тому нічого дивного в тому, що мерія прогнозує провал виборів на “католицький Великдень” і попереджає: не зможе забезпечити 300 осіб, необхідних для організації виборів у місті під час найбільшого християнського свята.

  Всього у муніципалітеті Раковські функціонують 32 виборчі дільниці. Місцевий мешканець Веселін Деліпетров завжди працював у виборчих комісіях – які б форми волевиявлення не траплялися. Однак саме 4 квітня він точно не братиме участь в організації виборчого процесу.

  “Я хочу бути зі своєю родиною і вшанувати Бога, і відсвяткувати Його Воскресіння”, – пояснює пан Веселін.

  Мер Раковські Павел Ґуджеров звернувся до президента Румена Радева у соціальних мережах. Посадовець заявив, що болгарські католики не прагнуть нічого іншого, крім спокійного, тихого та християнського Великодня у сімейному колі.

  Проте католики – не єдина релігійна громада, яка потрапила у складну ситуацію у зв’язку з призначенням парламентських виборів на 4 квітня. Так, у Пловдивській області є велика вірменська діаспора, яка належить до Вірменської Апостольської Церкви. У третьому за розміром місті Болгарії проживають майже 7000 вірмен – членів конфесії. Духовний лідер вірменської громади в Пловдиві отець Храч Мурадян вважає за краще, щоб голосування не збігалося зі святом Вірменського Великодня.

  Вірменська Апостольська Церква “Сурп Кеворк” у місті Пловдиві. Світлина: visitplovdiv.com

  «У Вірменії ми завжди беремо до уваги церковний календар. А у великі свята [влада] намагається не проводити вибори», – коментує він.

  До речі, президент Болгарії розпочав консультації щодо дати проведення виборів ще 5 січня. Тоді серед запрошених були представники і системи охорони здоров’я, і ЦВК, різні політичні партії. Серед них був навіть лідер проросійської партії “Відродження”, яка зараз проходить процедуру припинення реєстрації через численні порушення і фальсифікації. Але серед запрошених на консультації не було жодного представника релігійної організації.

  За болгарською Конституцією державний глава мав оголосити дату виборів до кінця січня, а самі вибори мають відбутися у термін з кінця березня до кінця травня.

  І вірмени, і католики сподіваються, що президент Болгарії зважить на їх позицію і таки  призначить іншу дату парламентських виборів, бо це в його цілковитій компетенції.

  Найсвіжіше

  Популярне