Неділя, 19 Травня, 2024
Бiльше

  Україна наполягає на поверненні викраденої у Луганську ікони, – Глава МЗС України

  Україна і надалі вимагає повернення православної ікони, викраденої в Луганську і подарованої міністру закордонних справ Росії Сергію Лаврову під час візиту до Боснії.

  Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, передає Укрінформ.

  «Українська ікона обпалила руки навіть досвідченим у цинізмі російським дипломатам, які від неї відхрестилися. Але пан Додік продовжує брехати, перевершуючи своїх старших друзів. Україна надалі вимагає повернення ікони», – написав дипломат.

  Раніше глава президії Боснії і Герцеговини Мілорад Додік на пресконференції у вівторок, 5 січня, заявив, що поверне українську ікону, викрадену в Луганську, тим, від кого її отримав, – але не Україні, і знову заявив, що «це сімейна ікона».

  Православна ікона українського походження, навколо якої виник скандал, коли сербський член президії Боснії і Герцеговини Мілорад Додік подарував її міністру закордонних справ РФ Сєргєю Лаврову, повернулась до Боснії. Боснійський посол у Москві заявив, що особисто привіз ікону з Москви і передав її в офіс голови президії Боснії і Герцеговини Мілорада Додіка.

  Російське МЗС заявило, що повернуло посольству БіГ цю ікону для розслідування її походження за участю Інтерполу.

  14 грудня 2020 року стало відомо, що керівник президії Боснії і Герцеговини Мілорад Додік подарував Лаврову стародавню ікону українського походження.

  17 грудня Посольство України в Боснії і Герцеговині направило ноту до МЗС цієї країни з вимогою надати інформацію про походження позолоченої старовинної ікони, подарованої Лаврову.

  21 грудня Міністерство культури та інформаційної політики проаналізувало оприлюднене в ЗМІ зображення позначки на цій іконі і з’ясувало її походження. Це печатка Одеської крайової комісії з охорони пам’яток матеріальної культури і природи, створеної в 1926 році при Одеському історико-археологічному музеї.

  Найсвіжіше

  Популярне