Неділя, 13 Червня, 2021
Бiльше

  У Чорногорії відбулись протести проти змін до закону про релігію

  Кілька тисяч людей у Чорногорії 28 грудня вийшли на протест проти планів нового уряду щодо внесення змін до закону про релігію. Протестувальники, які зібралися біля будівлі парламенту в столиці Подгориці, скандували «зрада» та «це не Сербія».

  Про це повідомляє Радіо Свобода.

  Нагадаємо, в ніч на 29 грудня уряд Чорногорії все ж таки прийняв поправки до цього закону. Поправки мають піти на користь Сербської православної церкви в Чорногорії.

  Поки не розкриваються всі деталі змін до закону, але оригінальний закон, схвалений у січні, мав зобов’язувати релігійні громади доводити право власності на майно до 1918 року. Це рік, коли переважно православна Чорногорія приєдналася до Королівства сербів, хорватів та словенців і Чорногорська православна церква була підпорядкована Сербській православній церкві, втративши при цьому все своє майно.

  Сербська православна церква, її прихильники та просербські партії побоюються, що закон дозволить уряду Чорногорії вилучати церковне майно, хоча чиновники заперечують, що мають такий намір.

  Новий уряд є коаліційним, до його складу якої входять просербські партії, тісно пов’язані з Сербською православною церквою. Саме урядовці запропонували переписати закон, щоб залишити майно у володінні церкви, яка базується в сусідній Сербії.

  Сербія та Чорногорія були частиною федерації до 2006 року, коли Чорногорія проголосила свою незалежність. Чорногорія є наймолодшим членом НАТО і прагне вступити до Європейського союзу.

  Нагадаємо, Сербську православну церкву звинуватили у втручанні у внутрішню політику Чорногорії.

  Найсвіжіше

  Популярне