Субота, 25 Травня, 2024
Бiльше

  Неподалік Диканьки декомунізували пам’ятник Фрунзе

  На Полтавщині, неподалік Диканьки, демонтували пам’ятник воєначальнику окупаційної “Червоної армії” Міхаілу Фрунзе.

  Про це повідомило інтернет-видання Полтавщина з посиланням на Полтавський офіс Північно-східного міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам’яті (УІНП).

  Декомунізаційне законодавство було виконане після звернення регіонального представника УІНП в Полтавській області Олега Пустовгара на Урядовий контактний центр Кабінету міністрів (гаряча урядова лінія).

  «Вдячний новообраному голові Диканської ОТГ Сергію Давиденку, який оперативно відреагував на наше звернення. Місцева влада нарешті виконала підпункт «д» пункт 4 частини першої статті 1 Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

  Міхаіл Фрунзе – військовий комісар, уповноважений “Рєввоєнсовєта” в Україні і командувач більшовицькими збройними силами України і Криму, один з основних воєначальників окупаційної Червоної армії під час війни більшовицької ленінської Росії проти УНР. Належав до Політичного бюро ЦК КП(б)У. Керував боротьбою проти українських повстанців.

  Відповідно до, до символіки комуністичного тоталітарного режиму віднесено пам’ятники, присвячені подіям, пов’язаним з діяльністю комуністичної партії, із встановленням радянської влади на території України або в окремих адміністративно-територіальних одиницях, переслідуванням учасників боротьби за незалежність України у XX столітті», — прокоментував подію Олег Пустовгар.

  У Інституті нацпам’яті нагадали, що у 2016 році у межах декомунізаційних процесів розпорядженням облдержадміністрації вулицю Фрунзе – одну із найдовших центральних вулиць Полтави перейменовано на Європейську. Ця назва символізує європейський вектор розвитку України.

  Найсвіжіше

  Популярне